Շվեյցարական ընկերությունն ավելացրել “Արդշինինվեստբանկին” տրամադրած վարկային գծի ծավալը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Շվեյցարական Atlantik Forfaiterungs AG ընկերությունը ավելացրել է “Արդշինինվեստբանկին” արտաքին առեւտրի ֆինանսավորման նպատակով տրամադրած վարկային գիծը` մինչեւ $2,5 մլն:
“Նման փորձառու կազմակերպությունների հետ համագործակցությունը մեզ թույլ է տալիս բարձրացնել հաճախորդների սպասարկման մակարդակն ու մատուցել ֆինանսական այնպիսի ծառայություններ, որոնք համապատասխանում են եվրոպական ամենաբարձր չափանիշներին”,- ասել է “Արդշինինվեստբանկի” վարչության նախագահ Արամ Անդրեասյանը:
Atlantik Forfaiterungs AG-ն զբաղվում է ներկրման ու արտահանման ֆինանսավորմամբ: “Արդշինինվեստբանկը” շվեյցարական ընկերության հետ համագործակցում է 2006 թվականից:

Швейцарская компания увеличила размер кредитной линии, предоставленной «Ардшининвестбанку»
Ереван /Медиамакс/. Швейцарская компания Atlantik Forfaiterungs AG увеличила до $2,5 млн размер кредитной линии, предоставленной Ардшининвестбанку на финансирование внешней торговли.
«Сотрудничество с подобными опытными организациями позволяет нам повысить уровень обслуживания клиентов и предоставлять финансовые услуги, отвечающие самым высоким европейским стандартам», - сказал председатель правления «Ардшининвестбанка» Арам Андреасян.
Atlantik Forfaiterungs AG занимается финансированием импорта и экспорта. «Ардшининвестбанк» сотрудничает со швейцарской компанией с 2006 года.