PayPal-ը դիտարկում է բաժնետոմսերի վաճառքի ծառայության հնարավորությունը
PayPal վճարային համակարգը դիտարկում է այնպիսի հարթակի ստեղծման հնարավորություն, որն ԱՄՆ-ում իր հաճախորդներին թույլ կտա բաժնետոմսեր վաճառել, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով CNBC-ի աղբյուրներին:
Նշվում է, որ նախագծին աջակցելու համար ընկերությունը վարձել է բրոքերային ծառայությունների ասպարեզում հայտնի մասնագետ Ռիչարդ Հեյգենին, որը TradeKing առցանց բրոքերային ընկերության հիմնադիրներից մեկն է: Հեյգենը գլխավորել է PayPal-ի ներդրումային ստորաբաժանումը:
Ըստ հեռուստաալիքի տեղեկությունների՝ բաժնետոմսերի վաճառքի ծրագրերն իրականացնելու համար PayPal-ը կամ ձեռք կբերի գործող բրոքերային ընկերություն, կամ կդառնա նման ընկերության գործընկեր:
Ինչպես տեղեկացրել է աղբյուրներից մեկը, ընկերությունն արդեն բանակցություններ է վարել ներդրումների ոլորտում պոտենցիալ գործընկերների հետ: Իր հերթին, մեկ այլ աղբյուր նշել է, որ բաժնետոմսերի վաճառքի ծառայությունն այս տարի դժվար թե ստեղծվի:

PayPal рассматривает возможность создания платформы для торговли акциями
Платежная система PayPal рассматривает возможность создания платформы, которая позволит ее пользователям в США продавать акции, передает ТАСС со ссылкой на источники телеканала CNBC.
Отмечается, что для помощи в осуществлении проекта компания наняла профессионала в области брокерских услуг Ричарда Хейгена, одного из создателей компании TradeKing, предоставлявшей брокерские онлайн-услуги. Хейген возглавил подразделение PayPal, занимающееся инвестициями.
Согласно сведениям телеканала, в целях реализации планов по продаже акций PayPal либо приобретет уже существующую брокерскую компанию, либо станет партнером такой фирмы.
Как сообщил один из источников, она уже провела переговоры с потенциальными партнерами в сфере инвестиций. В свою очередь, другой источник отметил, что услуга по продаже акций вряд ли будет создана в этом году.