“Մասնաճյուղերի բացումը որոշակի քաղաքներում չպետք է ինքանպատակ դառնա”
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վանաձորն ու Գյումրին ներկայումս բավարար հաճախորդային բազա չունեն այդ քաղաքներում աշխատող բանկերի համար##, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի Բանկերի միության /ՀԲՄ/ նախագահ Էմիլ Սողոմոնյանը:
“Ես ողջունում եմ նոր մասնաճյուղերի բացումը Գյումրիում ու Վանաձորում, սակայն Հայաստանի որոշակի քաղաքներում բանկերի մասնաճյուղերի բացումը չպետք է ինքնանպատակ դառնա. բանկային համակարգը պետք է զարգանա պետության ողջ տարածքում”,- ասել է Էմիլ Սողոմոնյանը:
ՀԲՄ նախագահը նշել է, որ Հայաստաի բանկերի մեծ մասը շուտով դուրս կգա Երեւանի սահմաններից, ինչը պայմանավորված է հանրապետության տարածքային հավասարաչափ զարգացմանն ուղղված կառավարության ռազմավարությամբ:

«Открытие филиалов в определенных городах Армении не должно становиться самоцелью»
Ереван /Медиамакс/. Ванадзор и Гюмри в настоящее время не имеют достаточной клиентской базы## для работающих в этих городах банков, сказал в интервью Медиамакс председатель Союза банков Армении (СБА) Эмиль Согомонян.
«Я приветствую открытие новых филиалов в Гюмри и Ванадзоре, однако открытие банковских филиалов в определенных городах Армении не должно становиться самоцелью - банковская система должна развиваться по всей территории страны», -сказал Эмиль Согомонян.
Председатель СБА отметил, что большая часть банков Армении в скором времени выйдет за пределы Еревана, что обусловлено стратегией правительства по равномерному территориальному развитию республики.