HSBC-ն վաճառում է ԱՄՆ-ում իր մանրածախ բանկային բիզնեսը
HSBC Holdings plc բանկային խումբը լքում է մանրածախ բանկային բիզնեսը ԱՄՆ-ում եւ կենտրոնանալու է կապիտալի կառավարման եւ միջազգային բանկային բիզնեսի վրա, հայտնում է Prime գործակալությունը՝ վկայակոչելով HSBC-ի մամուլի հաղորդագրությունը:
Նշվում է, որ HSBC-ն իր 10 մասնաճյուղերը կվաճառի Citizens Bank-ին, եւս 80-ը՝ Cathay Bank-ին: Բանկը նախատեսում է նաեւ իր մասնաճյուղերից 20-25-ը վերակողմնորոշել դեպի «բարեկեցության միջազգային կենտրոններ», իսկ 35-40-ը՝ փակել: Ընդհանուր առմամբ, ԱՄՆ-ում խումբն ունի 148 մասնաճյուղ:
Արդյունքում՝ HSBC-ն նախատեսում է փոխել ԱՄՆ-ում իր բիզնեսի դիրքը բարեկեցության եւ ֆիզիկական անձանց բանկային սպասարկման ոլորտում՝ ունեւորների համար բանկային ծառայությունների եւ կապիտալի կառավարման ոլորտում կենտրոնանալու համար:
«Ուրախ ենք տեղեկացնել ԱՄՆ ներքին շուկայում մեր մանրածախ բանկային բիզնեսի վաճառքի մասին: Սա լավ բիզնես է, բայց մեզ չհերիքեց մասշտաբը մրցակցություն ծավալելու համար: ԱՄՆ-ում մեր շարունակական ներկայությունը միջազգային ցանցի զարգացման բանալին է եւ կարեւոր գործոն մեր աճի ծրագրերում»,- ասել է HSBC խմբի գլխավոր տնօրեն Նոել Քուինը (Noel Quinn):

HSBC продает свой розничный банковский бизнес в США
Банковская группа HSBC Holdings plc выходит из розничного банковского бизнеса в США и сосредоточит свое внимание на управлении капиталом и международным банковским бизнесом, сообщает агентство «Прайм» со ссылкой на пресс-релиз HSBC.
В сообщении указывается, что HSBC продаст 10 своих отделений Citizens Bank и 80 - Cathay Bank. Банк также планирует переориентировать 20-25 своих отделений в «международные центры благосостояния», а 35-40 закрыть. Всего у группы насчитывается 148 отделений в стране.
В результате HSBC планирует изменить положение своего бизнеса в сфере банковского обслуживания благосостояния и физических лиц в США, чтобы сосредоточиться на банковских услугах и управлении капиталом для состоятельных клиентов.
«Мы рады объявить о продаже нашего розничного банковского бизнеса на внутреннем рынке США. Это хороший бизнес, но нам не хватило масштаба, чтобы конкурировать. Наше постоянное присутствие в США - ключ к развитию нашей международной сети и важный фактор наших планов роста»,- приводятся в пресс-релизе слова генерального директора группы Ноэла Квинна (Noel Quinn).