Առաջատար ներդրումային բանկերը հարյուրավոր թափուր աշխատատեղեր են բացել սկսնակ ներդրումային բանկիրների համար եւ ամեն կերպ փորձում են պահել արդեն իսկ գործողներին: Պատճառը՝ ներդրումային ակտիվության աճն է եւ համավարակը, որոնք հանգեցրել են առկա աշխատակիցների գերծանրաբեռնվածությանն ու ուժասպառմանը, հաղորդում է RBC-ն՝ վկայակոչելով Bloomberg գործակալությունը:«2008 թվականից ի վեր մենք չենք տեսել ներդրումային բանկիրների նման պահանջարկ: Մարդկանց ներգրավում են, քանի որ անհրաժեշտ է պատրաստել նախագծերի շնորհանդեսներ, պետք է աշխատել գործարքների վրա, իսկ բանկերում պարզապես չկա աշխատակազմ, որը կկարողանար անել դա»,- նշել է Odyssey Search Partners աշխատանքի տեղավորման ընկերության կառավարիչ գործընկեր Էնթոնի Կեյզները։ Հղում կատարելով LinkedIn-ի տվյալներին՝ գործակալությունը հայտնում է, որ Նյու Յորքում ներդրումային բանկերի վերլուծաբանների համար առկա է 1342 թափուր տեղ, Լոնդոնում՝ 1214, Հոնկոնգում՝ 588:Ըստ Bloomberg-ի՝ HSBC Holdings Plc-ն անցած շաբաթ դարձավ վերջին գլոբալ ներդրումային բանկը, որը խոստացավ վարձել մի խումբ կրտսեր բանկիրների, որոնք կօգնեն վերլուծաբաններին եւ գործընկերներին խուսափել ուժասպառումից գործարքների հեղեղի ֆոնին: JPMorgan Chase & Co.-ն անցած շաբաթ հայտարարեց, որ նախատեսում է հավաքագրել գրեթե 200 աշխատակից: Ավելի վաղ երիտասարդ ներդրումային մասնագետների վարձելու ծրագրերի մասին հայտարարել էին Goldman Sachs Group Inc.-ը եւ Jefferies Financial Group Inc.-ը։ 26.03.2021 | 15:03 Goldman Sachs-ի բանկիրների նկատմամբ «դաժան վերաբերմունքը» լայն արձագանք է գտել «Նոր աշխատակիցներ ներգրավելու հետ մեկտեղ բանկերը հուսահատորեն փորձում են պահել իրենց արդեն գործող կադրերին»,- գրում է գործակալությունը: Օրինակ, HSBC-ն բարձրացնում է ֆիքսված աշխատավարձը երիտասարդ դիլերների համար, Credit Suisse-ը եւ Wells Fargo-ն համաձայնվել են իրենց կրտսեր որոշ աշխատակիցներին $20 000 չափով միանվագ բոնուսներ տալ, Houlihan Lokey-ն էլ որոշ աշխատակիցներին առաջարկել է վճարովի արձակուրդ եւ այլ բոնուսներ:Ամերիկյան Raymond James Financial անդրսահմանային ներդրումային բանկը հայտարարել է, որ այս փուլում երիտասարդ աշխատակիցներին կվճարի $20 000 եւ $10 000 չափով լրացուցիչ բոնուս դեկտեմբերին՝ որպես մասնագետներին պահելու տարբերակ: Tweet Դիտում՝ 2767

Ведущие инвестиционные банки открыли сотни вакансий для начинающих инвестиционных банкиров и всеми силами пытаются удержать уже работающих. Причина - рост инвестиционной активности и пандемия, которые привели к перегрузам и выгоранию действующих сотрудников, сообщает RBC cо ссылкой на агентство Bloomberg.«Мы не видели такого уровня спроса на инвестиционных банкиров с 2008 года. Людей привлекают, потому что нужно подготовить презентации проектов, нужно работать над сделками, а в банках просто нет персонала, который мог бы это сделать»,- пояснил управляющий партнер рекрутинговой фирмы Odyssey Search Partners Энтони Кейзнер.Со ссылкой на данные LinkedIn агентство сообщает, что в Нью-Йорке открыты 1342 вакансии для аналитиков инвестиционного банка, в Лондоне таких вакансий 1214, а в Гонконге - 588.По информации Bloomberg, HSBC Holdings Plc на прошлой неделе стал последним глобальным инвестиционным банком, пообещавшим нанять группу младших банкиров, чтобы помочь аналитикам и партнерам избежать выгорания на фоне лавины сделок. JPMorgan Chase & Co. на прошлой неделе заявил, что планирует набрать почти 200 сотрудников. Ранее о планах нанять молодых специалистов по инвестициям объявили Goldman Sachs Group Inc. и Jefferies Financial Group Inc. 26.03.2021 | 15:03 «Жестокое обращение» с сотрудниками Goldman Sachs получило широкий резонанс «Наряду с повышенным вниманием к найму, банки отчаянно пытаются удержать работников, которые у них уже есть»,- пишет агентство. Так, HSBC повышает фиксированную оплату для молодых дилеров, Credit Suisse и Wells Fargo пошли на то, что некоторым своим младшим сотрудникам выдают единовременные бонусы в размере $20 тыс., а Houlihan Lokey предложила некоторым работникам оплачиваемый отпуск и другие бонусы.Американский транснациональный инвестиционный банк Raymond James Financial объявил, что выплатит молодым сотрудникам бонусы в размере $20 тыс. сейчас и дополнительный бонус в размере $10 тыс. в декабре в качестве предложения по удержанию сотрудников. Tweet Просмотры 2766