«Ռոստելեկոմ»-ը եւ «Սբեր»-ը ստորագրել են նախնական համաձայնագիր համատեղ ձեռնարկություն ստեղծելու մտադրության մասին, որը կզբաղվի նույնականացման թվային տեխնոլոգիաների զարգացմամբ, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով «Ռոստելեկոմ»-ի հաղորդագրությունը:Նշվում է, որ նոր ձեռնարկությունը կզբաղվի նույնականացման տեխնոլոգիաների մշակմամբ, զարգացմամբ եւ տարածմամբ` տնտեսության տարբեր ճյուղերում թվայնացման մակարդակը բարձրացնելու համար: Կողմերը միավորելու են այս ուղղությամբ իրենց ջանքերն ու փորձը՝ տարբեր ծառայություններ թվային ձեւաչափ տեղափոխելու համար: «Վստահ եմ, որ «Ռոստելեկոմ»-ի եւ «Սբերի»-ի համատեղ ձեռնարկությունը հիմք կհանդիսանա արդյունավետ եւ անվտանգ թվային հասարակություն կառուցելու առումով, քաղաքացիների համար հավասար թվային հնարավորություններ կտրամադրի եւ կօգնի բիզնեսին ու պետությանը հաջողությամբ ավարտել թվային վերափոխումը»,- ասել է «Ռոստելեկոմ»-ի նախագահ Միխայիլ Օսեեւսկին: 30.03.2021 | 10:15 «Սբեր»-ը 85% մասնաբաժին կգնի goods.ru մարկետփլեյսում Սբերբանկի վարչության նախագահ Գերման Գրեֆը նույնպես համոզմունք է հայտնել, որ համատեղելով ջանքերն ու փորձը`ընկերություններն ի վիճակի են արագացնել ծառայությունների զարգացումը թվային հասարակության համար: «Մեր ստեղծած համատեղ ձեռնարկությունը կզարգացնի նույնականացման, էլեկտրոնային փոխգործակցության եւ ցանկացած տեսակի կեղծիքներից պաշտպանության համակարգեր»,- ասել է նա: Tweet Դիտում՝ 3219

«Ростелеком» и «Сбер» подписали предварительное соглашение о намерениях по созданию совместного предприятия (СП), которое займется развитием цифровых технологий идентификации, сообщает ТАСС со ссылкой на сообщение компании «Ростелеком».Отмечается, что новое предприятие будет заниматься разработкой, развитием и тиражированием технологий идентификации для повышения уровня цифровизации в различных отраслях экономики. Стороны объединят усилия и экспертизу в этом направлении для ускорения перевода различных услуг в электронный вид.«Я уверен, что совместное предприятие «Ростелекома» и «Сбера» станет фундаментом для построения эффективного и безопасного цифрового общества, обеспечит равные цифровые возможности для граждан, поможет бизнесу и государству успешно пройти цифровую трансформацию»,- отметил президент «Ростелекома» Михаил Осеевский. 30.03.2021 | 10:15 «Сбер» купит 85% доли в маркетплейсе goods.ru Председатель правления Сбербанка Герман Греф также выразил уверенность что, объединив усилия и экспертизу, компании способны ускорить развитие сервисов для цифрового общества. «Созданное нами совместное предприятие будет развивать системы идентификации, электронного взаимодействия и защиты от любого вида мошенничества»,- сказал он. Tweet Просмотры 3220