«Սբեր»-ը կստեղծի իր էկոհամակարգի սեփական բուրմունքը
«Սբեր»-ը կստեղծի իր էկոհամակարգի սեփական բուրմունքը՝ «ՍբերՓրայմ Պլյուս»-ը, «Իզվեստիա»-ին ասել է ֆինանսական կազմակերպության ավագ փոխնախագահ, մարքեթինգի եւ հաղորդակցությունների դեպարտամենտի տնօրեն Վլադիսլավ Կրեյնինը:
Նրա խոսքով՝ «Սբեր»-ը համակարգված կերպով զարգացնում է իր էկոհամակարգը՝ հաճախորդներին նոր հնարավորություններ ընձեռելով կյանքի տարբեր բնագավառներում:
«Արոմամարքեթինգը» հանդիսանում է բանկի մեկ այլ հեռանկարային ուղղությունը, որին վերապահված է «ծառայության նոր որակի ստեղծում»:
«Մենք ցանկանում ենք ստեղծել պայմաններ, որոնց շնորհիվ մեր հաճախորդները հաճույքով ժամանակ կանցկացնեն մեզ հետ: Առաջին նախագիծը կլինի էկոհամակարգի բուրմունքի ստեղծումը, որը մենք անվանեցինք «ՍբերՓրայմ Պլյուս»,- եզրափակել է թոփ մենեջերը:
Ավելի վաղ hh.ru կայքը հրապարակել էր թափուր հաստիքի մասին հայտարարություն, որի նկարագրության մեջ ասված էր, որ «Սբեր»-ը փնտրում է «ստեղծարար պարֆյումերի»՝ «Սբեր»-ի առանցքային պրոդուկտի բուրմունքը մշակելու եւ գործարկելու համար: Պահանջներից էին՝ մասնագիտական կրթությունը եւ համապատասխան աշխատանքային փորձը, ինչպես նաեւ IFRA-ի արձանագրությունների իմացությունը:

«Сбер» создаст собственный аромат экосистемы
«Сбер» создаст собственный аромат экосистемы - «СберПрайм Плюс», заявил «Известиям» старший вице-президент, директор департамента маркетинга и коммуникаций финансовой организации Владислав Крейнин.
По его словам, «Сбер» планомерно развивает свою экосистему, предоставляя клиентам новые возможности в разных сферах жизни.
«АромаМаркетинг» - еще одно перспективное направление банка, задачей которого в организации видят «создание нового качества сервиса».
«Мы хотим создать условия, в которых наши клиенты будут проводить с нами время с удовольствием. Первым проектом станет создание аромата экосистемы, который мы назвали «СберПрайм Плюс»,- заключил Крейнин.
Ранее сервис hh.ru разместил вакансию, в описании которой говорилось, что Сбербанк ищет «креативного парфюмера или эвалюатора» для разработки и запуска в производство аромата «ключевого продукта «Сбера»». Среди требований - профильное образование и соответствующий опыт работы, а также знание протоколов IFRA.