«Տինկոֆ» բանկը մտադիր է մուտք գործել միջազգային շուկա
«Տինկոֆ» բանկը քննարկում է միջազգային ընդլայնման հնարավորությունը՝ ուսումնասիրելով տարբերակներ: Այնուամենայնիվ, դեռեւս որեւէ կոնկրետ որոշում չի կայացվել, լրագրողներին ասել է բանկի ղեկավար Օլիվեր Խյուզը:
«Մենք դեռ մտածում ենք միջազգային ընդլայնման մասին: Սա արդեն բացահայտ գաղտնիք է: Դեռեւս մշակման փուլում է, մենք ուսումնասիրում ենք այդ հարցը: Այնուամենայնիվ, վերջնական որոշումներ չեն կայացվել»,- Խյուզի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը
Միաժամանակ, նա ընգծել է, որ Եվրոպայի եւ ԱՄՆ-ի շուկաներ մուտք գործելը չի դիտարկվում: «Վստահ կարող եմ ասել, որ դա Եվրոպա կամ ԱՄՆ չէ: Հետագայում կերեւա»,- հավելել է բանկի ղեկավարը:

Банк «Тинькофф» рассматривает возможность международной экспансии
Банк «Тинькофф» рассматривает возможность международной экспансии, изучает варианты. Однако конкретных решений пока не принято, сообщил журналистам глава банка Оливер Хьюз.
«Мы еще думаем про международную экспансию. Это уже открытый секрет. Еще на этапе обдумывания, изучаем. Пока окончательных решений не принято»,- приводит слова Хьюза агентство ТАСС.
При этом он подчеркнул, что выход на рынки Европы и США не рассматривается. «Я могу точно сказать, что это не Европа и не США. Дальше будет видно»,- добавил глава банка.