“Պետությունը միշտ բիզնեսի կողքին կլինի”,- հայտարարել է Հայաստանի նախագահը
Երեւան /Մեդիամաքս/. Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր գործարարների հետ հանդիպմանը հայտարարել է##, որ “պետությունը միշտ բիզնեսի կողքին կլինի”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, երկրի ղեկավարը հավաստիացրել է միջին եւ փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչներին, ինչպես նաեւ սկսնակ բիզնեսմեններին, որ “պետությունը միշտ նրանց կողքին կլինի”:
Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է, որ այսօր պետության եւ ձեռնարկատետերի միջեւ փոխադարձ վստահության խնդիր կա: “Այսուհետ աշխատանքի գնալով, հարկային եւ մաքսային ծառայությունների աշխատակիցը պետք է գիտակցի, որ գնում է ծառայություններ մատուցելու բիզնեսին, եւ ոչ ավելին: Նրանց, ում այս մոտեցումը դուր չի գա, մենք կփոխարինենք նոր կադրերով”,- հայտարարել է Հայաստանի նախագահը:
Նրա խոսքերով, “փոխադարձ վստահության մթնոլորտը ոչ թե ժամանակավոր երեւույթ կլինի, այլ` աշխատաոճ”: Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ յուրաքանչյուր ձեռնարկատեր ի դեմս հարկային ու մաքսային ծառայողի պետք է տեսնի իր գործընկերոջը:
“Իհարկե, դա անմիջապես տեղի չի ունենա, անհրաժեշտ է քրտնաջան աշխատանք, բայց հավատացնում եմ, որ մենք կհասնենք մեր նպատակակետին”,- հայտարարել է հանրապետության ղեկավարը:
Նա կոչ է արել ձեռնարկատերերին աշխատել հարկային օրենսդրության շրջանակներում եւ չփորձել թաքցնել իրենց եկամուտները: Սերժ Սարգսյանը նկատել է, որ ոչ մի բիզնես չի կարող հաջող գոյատեւել, եթե երկրում լուծված չլինեն սոցիալական ապահովության, կրթության ու առողջապահության խնդիրները:

«Государство всегда будет на стороне бизнеса», - заявил президент Армении
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Сарксиян заявил сегодня на встрече с армянскими предпринимателями## в Ереване, что «государство всегда будет на стороне бизнеса».
Как сообщает агентство Медиамакс, глава государства завeрил представителей малого и среднего бизнеса, а также начинающих бизнесменов, что «государство всегда будет на их стороне».
Серж Саркисян заявил, что сегодня существует проблема взаимного доверия между государством и предпринимателями. «Отныне, идя на работу, каждый работник налоговой и таможенной служб должен осознавать, что идет предоставлять услуги бизнесу и не более того. Тех, кого этот подход не устроит, мы заменим новыми кадрами», - заявил президент Армении.
По его словам, «атмосфера взаимного доверия будет не временным явлением, а постоянным стилем работы». Серж Саркисян подчеркнул, что каждый предприниматель должен видеть в лице налогового и таможенного работника своего партнера.
«Конечно, это не случится завтра, необходима кропотливая работа, но я вас уверяю, что мы достигнем поставленной цели», - заявил глава государства.
Он призвал предпринимателей работать в рамках налогового законодательства и не пытаться скрывать свои доходы. Серж Саркисян заметил, что ни один бизнес не сможет успешно существовать, если в стране не будут решены вопросы социального обеспечения, образования, здравоохранения.