2007 թ.-ին “Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլ” անդամ ընկերությունների միասնական եկամուտը կազմել է $3.5 մլրդ
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2007 թ.-ին “Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլ” անդամ ընկերությունների## միասնական եկամուտն աճել է 25%-ով եւ կազմել է $3.5 մլրդ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ”-ի մարքեթինգի բաժնում, հրապարակված տարեկան հաշվետվության արդյունքներով, 2007 թ.-ին “Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլը” հանդես է եկել որպես համաշխարհային վեց խոշորագույն հաշվապահական ընկերություններից ամենաարագ զարգացողը:
“Գրանթ Թորնթոն Ինթերնշնլի” գլխավոր գործադիր տնօրեն Դեյվիդ Մաքդոնելը գոհունակություն է հայտնել “մինչ օրս գրանցած առաջընթացով”, ընդգծելով, որ “մենք նպատակադրվել ենք հասնելու ցանկալի ֆինանսական արդյունքների հաջորդ մի քանի տարիների ընթացքում եւ դրա հիմքում ընկած են լինելու ռազմավարական նշանակություն ունեցող ձեռքբերումները եւ հիմնավոր բնականոն աճը”:
Արդեն չորրորդ տարին հրապարակվող “Գրանթ Թորնթոն Ինթերնշնլի” հաշվետվությունը բացահայտում է կազմակերպության ֆինանսական արդյունքների, ռիսկերի կառավարման եւ որակի վերահսկողության համակարգերի վերաբերյալ տեղեկատվությունը: Այն նաեւ երեւան է հանում “Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլին” անդամակցության պահանջներն ու կառավարչական կառուցվածքը:
Հայաստանում “Գրանթ Թորնթոն Ինթերնեշնլի” կառուցվածքային ստորաբաժանումն է հանդիսանում “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” ընկերությունը: Ընկերությունը հիմնադրվել է 1991թ.-ին Գրանթ Թորնթոնի (Ֆրանսիա) կողմից` Հայաստանում ֆրանսիական ներդրողներին անհրաժեշտ ծառայություններ տրամադրելու նպատակով: 1994թ.-ին ընկերությունը ստացել է աուդիտորական գործունեություն իրականացնելու առաջին արտոնագիրը, իսկ 1997 թ.-ին գրանցվել է որպես հայ-ֆրանսիական ՀՁ, որը հետագայում վերակազմավորվել է “Գրանթ Թորնթոն Ամիօ” ՍՊԸ-ի:

В 2007 году суммарный годовой доход фирм-членов «Грант Торнтон Интернешнл» составил $ 3.5 млрд.
Ереван /Медиамакс/. В 2007 году суммарный годовой доход фирм##-членов «Грант Торнтон Интернешнл» увеличился на 25% и составил $ 3.5 млрд.
Как сообщили Медиамакс в отделе маркетинга «Грант Торнтон Амио», по итогам опубликованного годового отчета, в 2007 году «Грант Торнтон Интернешнл» стала самой динамично растущей компанией среди шести крупнейших мировых организаций в сфере бухгалтерского учета.
Генеральный директор «Грант Торнтон Интернешнл» Дэвид МакДоннелл, выразил удовлетворение «прогрессом, достигнутым на сегодняшний день», подчеркнув, что «факторы, поддерживающие возможности дальнейшего роста, включают глобально растуший спрос клиентов к высококвалифицированным услугам, последовательность в подходах и вопросах качества».
Публикуемый уже четвертый год подряд отчет «Грант Торнтон Интернешнл» раскрывает информацию о результатах финансовой деятельности организации, управлении рисками и системе контроля качества. В нем также излагаются требования для членства в сети «Грант Торнтон Интернешнл» и описана структура управления.
Структурным подразделением «Грант Торнтон Интернешнл» в Армении является компания «Грант Торнтон Амио». Компания была основана в 1991 году со стороны Грант Торнтон (Франция) с целью оказания в Армении необходимых услуг французским инвесторам. В 1994 году получила первую лицензию на осуществление аудиторской деятельности, в 1997 году была зарегистрирована в качестве армяно-французского СП, которое в дальнейшем было реорганизовано в ООО «Грант Торнтон Амио».