Evocabank-ը ճանաչվել է Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում
Global Finance  ամսագիրը Evocabank-ը 4-րդ տարին անընդմեջ ճանաչել է Լավագույն սպառողական թվային բանկը Հայաստանում:
Հաղթողներին ընտրել են խորհրդատվության, տեխնոլոգիաների եւ աութսորսինգի համաշխարհային առաջատար «Infosys» ընկերության գնահատողները, հետեւյալ չափանիշներով`
-    թվային հաճախորդների ներգրավման եւ սպասարկման հուսալի ռազմավարություն,
-    թվային ծառայությունների ոլորտում հաճախորդների ներգրավում,
-    թվային հաճախորդների թվաքանակի աճ,
-    բանկային պրոդուկտների տիրույթի ընդլայնում, թվային նախաձեռնությունների արդյունքում ստացված զգալի օգուտների վկայություն,
-    վեբ կայքի ու դրա մոբայլ տարբերակի դիզայն եւ ֆունկցիոնալ բնութագրիչներ:
«Այս տարի գլոբալ համավարակն արագացրեց անցումը թվային բենքինգին, բայց առաջադեմ բանկերն արդեն այդ ճանապարհին էին։ The Digital Bank Awards-ը կենտրոնանում է այն ֆինանսական հաստատությունների վրա, որոնք առաջնորդում են անցումը դեպի բենքինգի նոր աշխարհ»,- ասել է Global Finance ամսագրի հրատարակիչ եւ գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարապուտոն:
Global Finance-ը հիմնադրվել է 1987թ., այն լույս է տեսնում ավելի քան 50 000 օրինակով եւ տարածվում 187 երկրում: Global Finance ամսագրի ընթերցողների բանակը ընդգրկում է կորպորատիվ եւ ֆինանսական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ովքեր պատասխանատու են բազմազգային ընկերություններում եւ ֆինանսական կազմակերպություններում ներդրումային եւ ռազմավարական որոշումների ընդունման համար:
Ամսագրի կայքը՝ GFMag.com, առաջարկում է ֆինանսական վերլուծություններ եւ հոդվածներ, որոնք հիմնվում են միջազգային ֆինանսական շուկաներում աշխատանքի 33-ամյա ժառանգության վրա: Global Finance ամսագրի գլխամասը գտնվում է Նյու-Յորքում, իսկ տարածաշրջանային գրասենյակները սփռված են աշխարհով մեկ:
Global Finance ամսագիրը բանկերի եւ ֆինանսական ծառայություններ մատուցող այլ կազմակերպությունների շրջանում ընտրում է լավագույններին: Այդ մրցանակները համաշխարհային ֆինանսական հանրության համար դարձել են գերազանցության հուսալի չափորոշիչ:

Evocabank – лучший розничный цифровой банк Армении
Авторитетный журнал Global Finance уже 4-й год подряд признает Evocabank Лучшим розничным цифровым банком Армении в 2020 году.
Лучшие банки были выбраны всемирно известной коллегией компании Infosys, являющейся мировым лидером в области консалтинга, технологий и аутсорсинга, опираясь на следующие критерии:
- сильная стратегия по привлечению и обслуживанию «цифровых» клиентов,
- успехи в деле использования клиентами цифровых услуг,
- рост «цифровых» клиентов,
- свидетельство о существенных выгодах, полученных в результате применения цифровых инициатив,
- дизайн и фунцкиональные характеристики веб-сайта и мобильного приложения.
«В этом году глобальная пандемия ускорила переход к цифровому банкингу, но прогрессивные банки уже были на этом пути. Премия Digital Bank Awards фокусируется на учреждениях, которые возглавляют процесс перехода в новый мир банкинга»,- отметил издатель и главный редактор журнала Global Finance Джозеф Д. Джаррапуто.
Журнале Global Finance основан в 1987г., имеет более 50,000 подписчиков и получателей, распространяется в 187 странах. Круг читателей журнала Global Finance - высокопоставленные корпоративные и финансовые должностные лица, ответственные за принятие решений в области инвестиций и стратегии в мультинациональных компаниях и финансовых учреждениях.
Веб сайт журнала - GFMag.com – предлагает финансовый анализ и статьи, которые являются результатом 33-летнего опыта работы на международных финансовых рынках. Головной офис журнала Global Finance находится в Нью-Йорке, остальные офисы расположены по всему миру.
Global Finance регулярно выбирает лидеров среди банков и других провайдеров финансовых услуг. Присужденные журналом награды стали надежным стандартом высокого качества для мирового финансового сообщества.