2008 թվականի փետրվարի վերջին Հայաստանի բանկային ավանդների ծավալը կազմել է 407 804 մլն դրամ
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2008 թվականի փետրվարի 29-ի դրությամբ Հայաստանի առեւտրային բանկերի կողմից ներգրավված ավանդների ծավալը կազմել է 407 804 մլն դրամ` հունվարի համեմատ աճելով 4003 մլն դրամով:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, ռեզիդնետների ավանդների ծավալը կազմել է 359 135 մլն դրամ, ոչ ռեզիդենտների` 48 669 մլն դրամ:
Փետրվարի վերջի դրությամբ արտարժույթով ավանդերի ծավալը կազմել է 126 218 մլն դրամ, ազգային դրամով` 232 917 մլն դրամ:
2008 թվականի փետրվարի 29-ի դրությամբ բանկերում ավանդների մնացորդը կազմել է 172 584 մլն դրամ` 2007 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով 36.9%-ով:

Объем банковских депозитов Армении в конце февраля 2008 года составил 407 804 млн драмов
Ереван /Медиамакс/. Объем привлеченных коммерческими банками Армении депозитов по состоянию на 29 февраля 2008 года составил 407 804 млн. драмов, увеличившись по сравнению с январем на 4003 млн драмов.
Как сообщили сегодня Медиамакс с Национальной службе статистики Армении, объем депозитов резидентов составил 359 135 млн драмов, нерезидентов – 48 669 млн драмов.
Объем депозитов в иностранной валюте по состоянию на конец февраля составил 126 218 млн драмов, в национальной валюте – 232 917 млн драмов.
Остаток на депозитах в банках по состоянию на 29 февраля 2008 года составил 172 584 млн драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2007 года на 36.9%.