ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է արդյունավետ ներդնել խնայողությունները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է բրոքերային գործարքներ կատարելու նոր ծառայություն՝ Ռուսաստանի եւ արտերկրի արժեթղթերի շուկաներին էլեկտրոնային հասանելիություն Quik առցանց առեւտրային համակարգի եւ «ВТБ Мои Инвестиции» բջջային հավելվածի միջոցով, որոնք հասանելի են iOS եւ Android հարթակներում:
Ինչպես նշել են բանկում, Quik առեւտրային հարթակին հեռահար հասանելիությունը հաճախորդին ընձեռում է բորսայական սակարկություններին անմիջական մասնակցության հնարավորություն: Բջջային հավելվածի միջոցով հաճախորդը կարող է առցանց եղանակով ներդրումներ կատարել արժեթղթերում աշխարհի ցանկացած կետից:
Ծառայությունից կարող են օգտվել 18 տարին լրացած բոլոր ֆիզիկական անձինք:
Quik համակարգը եւ բջջային հավելվածը հաճախորդին հնարավորություն են տալիս ինքնուրույն.
- Ուսումնասիրել Ռուսաստանի եւ արտերկրի արժեթղթերի շուկաների ֆինանսական գործիքները,
- Կնքել գործարքներ,
- Հետեւել յուրաքանչյուր գործարքի ֆինանսական արդյունքներին եւ ամբողջ պորտֆելին:
Մինչեւ 15.08.2020թ. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում է  ակցիա, որի շրջանակում ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 100 ԱՄՆ դոլար  կամ  համարժեք  արտարժույթ (ՀՀ դրամ, ՌԴ ռուբլի, Եվրո):
Բրոքերային հաշիվ բացելու համար հաճախորդը պետք է ներկայացնի.
- Անձնագիր,
- Սոցիալական քարտ/ID քարտ,
- Դրամական միջոցների ծագման աղբյուրի մասին տեղեկանք:
«Մեր կողմից առաջարկվող տեխնոլոգիական լուծումներն անձնական միջոցների ներդրման հարմարավետությունը տեղափոխում են նոր հարթություն: Ձեզ հնարավորություն է ընձեռվում աշխատելու ռուսաստանյան շուկայում եւ միջազգային առաջատար հարթակներում՝ MICEX, NASDAQ, NYSE, LSE եւ Deutsche Borse (XETRA) վաճառվող արժեթղթերի ամբողջ գործիքակազմի հետ: Իսկ «ВТБ Мои Инвестиции» հավելվածը, բացի հարմարավետ եւ պարզ ինտերֆեյսից, հնարավորություն է տալիս  ինտելեկտուալ համակարգի օգտագործմամբ անհատականացնել ինտերֆեյսը՝ Ձեր հետաքրքրություններին, նախասիրություններին եւ պահանջներին համահունչ: Զգալի առավելություն է նաեւ Ռուսաստանի լավագույն վերլուծական թիմի՝ «VTB Capital»-ի բացառիկ վերլուծությունների օգտագործման հնարավորությունը: Համոզված եմ, որ մեր կողմից առաջարկվող լուծումը ՀՀ շուկայում կլինի լիարժեք պահանջված՝ ապահովելով սեփական միջոցների արդյունավետ ներդրման համար բոլոր հնարավորությունները՝ ինչպես մեր գործող հաճախորդների, այնպես էլ ՀՀ բոլոր քաղաքացիների համար»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրեն Դմիտրի Լիսիչենկոն:
Մանրամասները կարելի է գտնել բանկի պաշտոնական կայքում, կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает эффективно инвестировать сбережения
Банк ВТБ (Армения) предлагает новый продукт – электронный доступ для заключения брокерских сделок на российском и зарубежном рынках ценных бумаг посредством онлайн торговой системы Quik и мобильного приложения «ВТБ Мои Инвестиции»: iOS и Android.
Удаленный доступ к торговой системе Quik представляет многофункциональную систему прямого доступа к биржевым торгам. С помощью мобильного приложения клиент сможет инвестировать в ценные бумаги в онлайн режиме из любой точки мира.
Услугой могут пользоваться все физические лица, достигшие 18-и лет.
Система Quik и мобильное приложение «ВТБ Мои Инвестиции» дают возможность клиенту самостоятельно:
- Просматривать финансовые инструменты российского и зарубежного рынков ценных бумаг,
- Заключать сделки,
- Прослеживать финансовые результаты каждой операции и всего портфеля.
В Банке ВТБ (Армения) до 15.08.2020г. действует акция, в рамках которой минимальная сумма депозита для начала торгов составляет 100 долларов США или в эквиваленте другой валюты (AMD,RUB, EUR).
Для открытия брокерского счета клиенту необходимо представить:
- Паспорт,
- Социальную карту/Idкарту,
- Справку об источнике происхождения денежных средств.
«Предлагаемое нами технологическое решение выводит удобство инвестирования личных средств на новый уровень: Вам предоставляется возможность работать с полным спектром ценных бумаг, торгующихся как на российском рынке, так и на ведущих зарубежных площадках: MICEX, NASDAQ, NYSE, LSE и DeutscheBorse (XETRA). Приложение «ВТБ Мои Инвестиции», помимо удобного и простого интерфейса, использует интеллектуальную систему, персонализирующую интерфейс под Ваши интересы, задачи и потребности. Существенным преимуществом также является возможность использования эксклюзивной аналитики ВТБ Капитал, лучшей аналитической команды в России. Уверен, что предлагаемое нами решение будет в полной мере востребовано на рынке Армении, обеспечив все возможности для эффективного инвестирования личных средств как нашим клиентам, так и всем гражданам РА»,- отметил Директор Финансового Департамента Банка ВТБ (Армения) Дмитрий Лисиченко.
Подробную информацию можно найти на официальном сайте банка, или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.