Ռոբոտներ արտադրող ռուսաստանյան Promobot ընկերությունը ստորագրել է պայմանագիր, որի շրջանակում Գերմանիա եւ Ֆրանսիա կարտահանի €300 հազ.-ի տերմինալներ (Promobot Thermocontrol), որոնք հնարավորություն են տալիս անհպում եղանակով չափել մարդկանց ջերմությունը: Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, սարքերը կմատակարարվեն Եվրոպա՝ «Միջազգային համագործակցություն եւ արտահանում» ազգային ծրագրի իրականացման շրջանակում: Տերմինալն իրենից ներկայացնում է հեռահար անհպում ջերմաչափով եւ էկրանով հագեցած սարք, որի թողունակությունը ժամում կազմում է 300 մարդ: Բազային տարբերակում էկրանի վրա հայտնվում են ծանուցումները եւ ջերմաչափման արդյունքները։ Առաջադեմ տարբերակում աշխատում է նաեւ դեմքի ճանաչման համակարգը։ 03.04.2020 | 12:48 Promobot Thermocontrol. Ռոբոտները կօգնեն կորոնավիրուսի կանխարգելմանը Չափումն իրականացվում է 5 վայրկյանների ընթացքում՝ մինչեւ 0,2 աստիճան ճշգրտությամբ: Սարքն ինքնուրույն հարմարվում է մարդու հասակին, ավտոմատ կերպով վարում չափումների մատյանը եւ կարող է ինտեգրվել ձեռնարկության անվտանգության համակարգերին: Բարձր ջերմությամբ մարդուն հայտնաբերելու դեպքում՝ պատասխանատու անձն իր էլ.հասցեին, հեռախոսի կամ անվտանգության համակարգի վրա հաղորդագրություն է ստանում: Իսկ այն մարդը, որի մոտ բարձր ջերմություն է հայտնաբերվել՝ հետագա քայլերի նշումով հաղորդագրություն է ստանում անմիջապես տերմինալի էկրանին:Banks.am-ն արդեն առիթ ունեցել է անդրադառնալու Promobot ընկերության գործունեությանը։ Մասնավորես, պատմել էինք, որ ռուսաստանյան բանկերից մեկը վարձակալել է Promobot-ի արտադրած ռոբոտի, որը բազմաֆունկցիոնալ բանկային գրասենյակում կաշխատի որպես խորհրդատու։ Հաղորդել էինք նաեւ, որ ռոբոտները կաշխատեն Օմանի բանկերից մեկում։Promobot ընկերությունը հիմնադրվել է 2015թ. Պերմում, այսօր այն ինքնավար սերվիսային ռոբոտների խոշորագույն արտադրողն է Ռուսաստանում, Հյուսիսային եւ Արեւելյան Եվրոպայում: Tweet Դիտում՝ 4337

Российский компания по производству роботов Promobot заключила контракт на поставку терминалов для бесконтактного измерения температуры (Promobot Thermocontrol) в Германию и Францию на общую сумму €300 тыс.Как сообщает ТАСС, устройства будут отправлены в Европу в рамках реализации национального проекта «Международная кооперация и экспорт».Терминал представляет собой устройство с дистанционным бесконтактным термометром и экраном, его пропускная способность более 300 человек в час. В базовой версии на экране появляются уведомления и результаты измерения температуры, в продвинутой - работает система распознавания лиц. 03.04.2020 | 12:48 Promobot Thermocontrol։ Роботы помогут в профилактике коронавируса Терминалы измеряют температуру бесконтактным способом всего за 5 секунд, а температура определяется с точностью до 0,2 градусов. Устройство само подстраивается под рост человека для измерения, автоматически ведет журнал замеров и может быть интегрировано в системы безопасности предприятия. При обнаружении человека с высокой температурой, ответственному лицу приходит уведомление: на почту, на мобильный, в систему безопасности. Человек, у которого выявлена высокая температура, тоже получает уведомление прямо на экране терминала с указаниями о дальнейших действиях. Banks.am уже писал о деятельности компании Promobot. В частности, рассказывали, что один из российских банков нанял человекоподобного робота, произведенного компанией Promobot, на должность консультанта в свой многофункциональный банковский офис. Cообщалось также, что роботы Promobot будут работать в одном из банков Омана.Компания Promobot основана в 2015 году в Перми, сегодня это крупнейший производитель автономных сервисных роботов в России, Северной и Восточной Европе. Tweet Просмотры 4336