G20-ը կքննարկի աղքատ երկրների պարտքի դուրսգրման հարցը
G20 երկրների ֆինանսների նախարարները եւ կենտրոնական բանկերի ղեկավարներն այսօր կանցկացնեն տեսակոնֆերանս՝ համակարգելու համար նոր կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարի միջոցները։
Այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Reuters գործակալությունը։
Գործակալության տվյալներով՝ քննարկվող թեմաներից մեկը կլինի համավարակից տուժած աղքատ երկրների պարտքի դուրսգրման հարցը։
Banks.am-ը  հիշեցնում է, որ անցած շաբաթ տեղի էր ունեցել G20 երկրների հրատապ համաժողովը՝ տեսակոնֆերանսի ձեւաչափով, որի արդյունքում որոշում էր կայացվել ավելի քան $5 տրլն ներդնել համաշխարհային տնտեսության մեջ՝ COVID-19 համավարակի հետեւանքները հաղթահարելու համար։

G20 обсудит вопрос списания долга бедным странам
Министры финансов и главы центральных банков стран-членов G20 проведут сегодня видеоконференцию, чтобы скоординировать меры борьбы с последствиями распространения нового коронавируса.
Об этом сообщает ТАСС, со ссылкой на агентство Reuters.
По информации агентства, одной из тем, которые стороны намерены обсудить, будет списание долга бедным странам, пострадавшим от пандемии.
Banks.am напоминает, что на прошлой неделе в формате видеоконференции прошел экстренный саммит G20, по итогам которого принято решение о вложении более $5 трлн в мировую экономику для преодоления последствий пандемии.