Հայբիզնեսբանկ. Հուսալի գործընկեր փոքր բիզնեսի հաճախորդների համար
Արդեն մեկ տարի է, ինչ Հայբիզնեսբանկը սկսել է փոքր բիզնեսի հատվածի համար բանկային ծառայություններ մշակել բոլորովին նոր ձեւաչափով:
Բանկի 2019-2021 թվականների զարգացման ռազմավարության համաձայն՝ Հայաստանի եւ Արցախի փոքր բիզնեսին աջակցելը եւ սպասարկելը բանկի կողմից դիտարկվում է որպես թիրախային ոլորտ:
Փոքր բիզնեսին մատուցվող բանկային ծառայությունների ամբողջական վերագործարկումից հետո առաջին տարվա արդյունքներով՝ Հայբիզնեսբանկը կարողացել է առաջարկել վարկային պրոդուկտների ընդլայնված շարք, որն  ընդգրկում է բիզնեսի կարիքների ամբողջ տեսականին: Դա նպաստել է ավելի քան 700 փոքր բիզնեսի նախագծերի ստեղծմանը, ընդլայնմանը, ինչպես նաեւ զարգացմանը:
Այսօր փոքր բիզնեսի տարբեր վարկատեսակների առաջին հինգ հաճախորդները հրավիրվել են Հայբիզնեսբանկ՝ ամփոփելու եւ միասին նշելու նվաճումները:
«Մեկ տարվա ընթացքում նման ցուցանիշներն իրոք տպավորիչ են»,- ասել է Հայբիզնեսբանկի վարչության նախագահ Արտավազդ Սարգսյանը:
Նա շնորհավորել է եւ շնորհակալություն է հայտնել այդ գործառույթի հետ անմիջական կապ ունեցող բանկի աշխատակիցներին եւ փոքր բիզնեսի հատվածի հաճախորդներին:
Վարչության նախագահը նշել է, որ ի դեմս Հայբիզնեսբանկի՝ նրանք ունեն մշտական եւ հուսալի ֆինանսական գործընկեր:
«Փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչների համար Հայբիզնեսբանկի կողմից առաջարկվող վարկային բոլոր պրոդուկտներն առանձնանում են գործարքների ձեւակերպումների օպերատիվությամբ, վարկի տրամադրման պարզությամբ եւ հաճախորդների նվազագույն ծախսատարությամբ: Բիզնեսի զարգացման համար գումար ստանալու այսպիսի պարզեցված պայմանները հետաքրքրում են փոքր բիզնեսը ներկայացնող շատ կազմակերպությունների եւ անհատ ձեռնարկատերերի:
Հայբիզնեսբանկը հավատարիմ է մնում իր կարգախոսին եւ հետագայում հաճախորդներին կմատուցի ձեռքբերման եւ օգտագործման առումով մատչելի եւ պարզ պրոդուկտներ, որոնք կբարձրացնեն նրանց ֆինանսական կայունությունը եւ կստեղծեն բոլոր պայմանները սեփական տանը հուսալի ապագա կառուցելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Армбизнесбанк - надежный партнер малого бизнеса
Уже год как Армбизнесбанк начал разработку новых банковских услуг для малого бизнеса в совершенно новом формате.
Согласно стратегии развития банка на 2019-2021 годы, поддержка и обслуживание малого и среднего бизнеса Армении и Арцаха рассматривается банком в качестве целевой сферы.
По результатам первого после полного перезапуска банковских услуг года Армбизнесбанк смог предложить малому бизнесу расширенный ассортимент кредитных продуктов, охватывающих полный спектр потребностей бизнеса. Это способствовало созданию, расширению и развитию более 700 проектов малого бизнеса.
Сегодня первые пять клиентов, получивших различные кредиты для малого бизнеса, были приглашены в Армбизнесбанк, чтобы подвести итоги и вместе отметить достижения.
«Такие показатели за год действительно впечатляют», - отметил председатель правления Армбизнесбанка Артавазд Саргсян.
Он поздравил и поблагодарил представителей малого бизнеса и сотрудников банка, непосредственно связанных с этой сферой.
Председатель правления отметил, что в лице Армбизнесбанка у них малого бизнеса есть постоянный и надежный финансовый партнер.
«Все кредитные продукты, предлагаемые Армбизнесбанком представителям малого бизнеса, отличаются оперативностью оформления сделок, простотой предоставления и минимальными расходами для клиентов. Такие упрощенные условия получения средств на развитие бизнеса представляют интерес для многих организаций и индивидуальных предприятий малого бизнеса.
Армбизнесбанк верен своему слогану и впредь будет предоставлять своим клиентам доступные и простые в приобретении и использовании продукты, которые повысят их финансовую стабильность и создадут все условия для построения надежного будущего у себя дома»,- отмечается в сообщении банка.