ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն այսօր նշել է, որ Եվրասիական տնտեսական միությունը Հայաստանի համար կարեւոր կազմակերպություն է:«Հայաստանը կառուցողական է տրամադրված եւ բաց է բոլոր ուղղություններով համագործակցության համար»,- Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը վերահաստատել է Արարատ Միրզոյանը: 06.02.2020 | 14:31 ԵՏՀ Կոլեգիայի նախագահը վաղը կժամանի Երեւան Միխայիլ Մյասնիկովիչը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ ձեւավորված հարաբերությունները: Նա հայտնել է, որ մշակվում է ԵԱՏՄ-ի ռազմավարության նախագիծ, եւ շատ ուրախ կլինեն, եթե այն աջակցություն ստանա նաեւ խորհրդարանական մակարդակում: Միխայիլ Մյասնիկովիչը նշել է, որ, հաշվի առնելով հայկական խորհրդարանականների հեղինակությունը միջազգային հարթակներում, խնդրում է հայ խորհրդարանականների աջակցությունը համապատասխան առաջարկների դեպքում: Tweet Դիտում՝ 6265

Председатель Национального собрания Армении Арарат Мирзоян сегодня отметил, что Евразийский экономический союз является для Армении важной организацией.«Армения настроена конструктивно и открыта для сотрудничества по всем направлениям»,- подчеркнул Арарат Мирзоян в ходе встречи с делегацией, возглавляемой председателем Коллегии Евразийской экономической комисси (EЭК) Михаилом Мясниковичем. 06.02.2020 | 14:31 Председатель Коллегии EЭК завтра посетит Ереван Михаил Мясникович высоко оценил отношения, сформированные с Арменией.Он сообщил, что разрабатывается проект стратегии ЕАЭС, и будут очень рады, если он получит поддержку и на парламентском уровне. Tweet Просмотры 6264