ԵՏՀ Կոլեգիայի նախագահը վաղը կժամանի Երեւան
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) Կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը փետրվարի 7-ին աշխատանքային այցով կժամանի Երեւան:
ԵՏՀ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ այցի շրջանակում նախատեսված են հսնդիպումներ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, նախագահ Արմեն Սարգսյանի, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի եւ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Նախատեսվում է քննարկել Եվրասիական տնտեսական միության զարգացման նոր մոտեցումները, եվրասիական տնտեսական ինտեգրման ռազմավարական ուղղությունները մինչեւ 2025թ., ինչպես նաեւ ԵԱՏՄ շուկայում խոչընդոտների վերացման մոտեցումները:
Banks.amհիշեցնում է, որ Միխայիլ Մյասնիկովիչը 2020թ. փետրվարի 1-ին ԵՏՀ Կոլեգիայի նախագահի պաշտոնում փոխարինել է Տիգրան Սարգսյանին:

7 февраля состоится рабочий визит председателя Коллегии Евразийской экономической комисси (EЭК) Михаила Мясниковича в Ереван.Как сообщает пресс-служба EЭК, программой визита предусмотрены двусторонние встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, вице-премьером Мгером Григоряном, президентом страны Арменом Саркисяном и спикером Национального Собрания Араратом Мирзояном.Планируется обсудить новые подходы к развитию Евразийского экономического союза, стратегические направления развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, а также подходы к устранению препятствий на рынке ЕАЭС. 31.01.2020 | 16:56 Тигран Саркисян награжден медалью правительства России Напомним, что на посту председателя Коллегии EЭК Михаил Мясникович сменил Тиграна Саркисяна. Tweet Просмотры 5832