ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ոսկյա զարդերի գրավով վարկերի ձեւակերպման առաջարկ է ներկայացրել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տեղեկացնում է, որ բանկում կարելի է ձեւակերպել ոսկյա զարդերի գրավով վարկեր՝ առավել շահավետ պայմաններով:
Ոսկյա զարդերի գրավով վարկ ձեւակերպելիս հաճախորդներին տրամադրվում են հետեւյալ պայմանները.
- ՀՀ դրամով վարկերի տարեկան անվանական տոկոսադրույք՝ 2%-13,5% (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 10,6-24%),
- ԱՄՆ դոլարով վարկերի տարեկան անվանական տոկոսադրույք՝ 1%-9%,
- վարկի գումարը՝ 30 հազ. - 3 մլն դրամ (համարժեք դոլար),
- վարկը տրամադրվում է գնահատված ոսկու արժեքի մինչեւ 150%-ի չափով:
Վարկի մարման ժամկետը 80 օրից մինչեւ 5 տարի է, ընդ որում՝ վարկի մարման կարգն ընտրվում է հաճախորդի հայեցողությամբ:
Բանկում նշել են, որ ոսկու գրավով վարկ ձեւակերպելու դեպքում հաճախորդներին կընձեռվեն հետեւյալ առավելությունները.
- վարկ տրամադրելու մասին որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում,
- վարկի ձեւակերպումն իրականացվում է տեղում մի քանի րոպեի ընթացքում,
- վարկ ստանալու համար անհրաժեշտ է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը
հաստատող փաստաթուղթ եւ հանրային ծառայության համար (սոցիալական քարտ),
- անհրաժեշտության դեպքում բանկը կարող է միջոցներ տրամադրել հաճախորդի՝ այլ բանկերում վարկերի մարման եւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում նոր ավելի շահավետ պայմաններով վարկ ձեւակերպելու համար:
Ինչպես նաեւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է օգտվել այլ բանկերից եւ վարկային կազմակերպություններից ոսկու գրավով վարկերի գնման հնարավորությունից՝ ավելացնելով վարկի գումարը 10%-ով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի՝ ոսկյա զարդերի գրավով վարկ ձեւակերպած լոյալ հաճախորդ-վարկառուներին, վարկի գործողության ընթացքում, հնարավորություն է տրվում ավելացնել գործող վարկի գումարը մինչեւ 10%-ի չափով:

Банк ВТБ (Армения) представил предложение по кредитам под залог золотых изделий
Банк ВТБ (Армения) сообщает, что в банке можно оформить кредиты под залог золотых изделий с наиболее выгодными условиями.
При оформлении кредита под залог золотых изделий клиентам предоставляются следующие условия:
- годовая номинальная процентная ставка по кредитам в драмах РА - 2%-13.5%  (эффективная годовая процентная ставка –10.6-24%),
- годовая номинальная процентная ставка по кредитам в долларах США - 1%-9%
- сумма кредита – 30 тыс.- 3 млн драмов РА (эквивалент в USD),
- кредит выдается в размере до 150% от оцененной стоимости золота.
Срок погашения кредита – от 80 дней до 5-и лет, причем порядок погашения кредита выбирается клиентом на его усмотрение.
В банке отметили, что при оформлении кредита под залог золота клиентам будут предоставлены следующие преимущества:
- оформление кредита происходит на месте в течение несколько минут,
- для получения кредита необходим минимальный пакет документов -  документ, удостоверяющий личность, и номер общественных услуг (социальная карта),
- в случае необходимости банк может предоставить средства для погашения действующего кредита клиента в другом банке и оформления в Банке ВТБ (Армения) нового кредита по более выгодным условиям.
Также Банк ВТБ (Армения) предлагает воспользоваться услугой выкупа кредитов под залог золота из других банков и кредитных организаций с возможностью увеличить сумму кредита на 10%.
Лояльным клиентам-заемщикам кредитов под залог золотых изделий Банка ВТБ (Армения) в течение действия кредита предоставляется возможность увеличить сумму действующего кредита до 10%.