ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդունել է Ուզբեկստանի ԿԲ պատվիրակությանը
Ուզբեկստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի եւ առեւտրային բանկերի պատվիրակությունն այցելել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխամասային գրասենյակ:
Բանկում նշել են, որ աշխատանքային այցով Հայաստան էին ժամանել Ուզբեկստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկի եւ առեւտրային բանկերի 20 ներկայացուցիչներ, որոնք հանդիպել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործընկերներին եւ փոխանակվել աշխատանքային փորձով:
Պատվիրակությունը ծանոթացել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աշխատանքային գործընթացներին եւ կառուցվածքին, այցելել Գլխամասային գրասենյակի տարբեր ստորաբաժանումներ, ինչպես նաեւ բանկի մասնաճյուղեր եւ ծանոթացել Կոնտակտային կենտրոնի աշխատանքներին:
Հանդիպումների ընթացքում՝ կազմակերպված ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախաձեռնությամբ, Հայաստանի եւ Ուզբեկստանի գործընկերները կիսվել են գաղափարներով, գիտելիքներով եւ երկու երկրների բանկային շուկաների առանձնահատկություններով:

Банк ВТБ (Армения) принял делегацию из ЦБ Узбекистана
Делегация из Центрального Банка и коммерческих банков Республики Узбекистан посетила головной офис Банка ВТБ (Армения).
В банке отметили, что с рабочим визитом в Армению прибыли 20 представителей коммерческих банков и Центрального Банка Узбекистана, которые встретились с коллегами из Банка ВТБ (Армения) и обменялись опытом работы.
Делегация ознакомилась с процессом работ и структурой банка, посетила разные отделы Головного офиса. Также представители банков Узбекистана посетили филиалы банка и ознакомились с работой Контактного центра.
В ходе встреч, организованных по инициативе Центрального Банка Армении, коллеги из Армении и Узбекистана поделились собственными идеями, знаниями и подробностями специфики банковских рынков обоих стран.