Մինչեւ տարեվերջ UNIstream համակարգով իրականացված դրամական փոխանցումների ծավալը կարող է կազմել $650-670 մլն
12.12.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 12 դեկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Մինչեւ տարեվերջ UNIstream համակարգի շրջանառությունը կարող է հասնել $650-670 մլն, ինչը կկազմի դրամական փոխանցումների հայկական շուկայի մոտ 50%-ը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “Յունիբանկի” մամլո ծառայությունում, 2007թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին UNIstream դրամական փոխանցումների համակարգի շրջանառությունը կազմել է ավելի քան $584 մլն, ինչը մոտ 1.6 անգամ գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
“Յունիբանկում” UNIstream-ի շրջանառության բարձր աճի տեմպերը պայմանավորում են փոխանցումների արագությամբ եւ ցածր կոմիսիոն վճարով` ՀՀ դրամով գումարը ստանալու դեպքում այն կազմում է 0%: UNIstream-ի սպասարկման ցանցն ընգրկում է աշխարհի ավելի քան 80 երկիր:

До конца текущего года оборот системы UNIstream может достигнуть $650-670 млн.
Ереван, 12 декабря /Медиамакс/. До конца текущего года оборот системы UNIstream может достигнуть $650-670 млн., что составит около 50% армянского рынка денежных переводов.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Юнибанка», в январе-ноябре 2007 года оборот системы денежных переводов UNIstream составил более $584 млн., что превышает показатель аналогичного периода прошлого года в 1,6 раза.
В «Юнибанке» высокие темпы роста оборота UNIstream связывают со скоростью переводов и низкой комиссионной платой – при получении суммы в армянских драмах она составляет 0%. Сеть обслуживания UNIstream включает более 80 стран мира.