Cascade Insurance ապահովագրական ընկերության կանոնադրական կապիտալն ավելացել է 200 մլն դրամով
Երեւան, 10 դեկտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Cascade Insurance ապահովագրական ընկերության կանոնադրական կապիտալն աճել է 200 մլն դրամով եւ կազմել է 618 մլն 640 հազար դրամ (մոտ $2 մլն):
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր Երեւանում հայտարարել է Cascade Insurance-ի գլխավոր տնօրեն Գառնիկ Տոնոյանը: Նա նշել է, որ կանոնադրական կապիտալի աճը վկայում է ընկերության հանդեպ բաժնետերերի վստահության եւ ապահովագրական շուկայում երկարաժամկետ ծրագրերի առկայության մասին: Cascade Insurance-ի բաժնետոմսերի 65%-ը պատկանում է Cascade Capital Holding-ին, 35%-ը` Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկին (ՎԶԵԲ):
Գառնիկ Տոնոյանը դրական գնահատական է տվել ապահովագրական շուկային վերաբերող օրենսդրական վերջին փոփոխություններին` ընդգծելով Կենտրոնական բանկի կարգավորող դերը: Նա նշել է, որ իրականացված բարեփոխումների արդյունքում շուկայում մնացել են միայն մեծ կապիտալիզացիա ունեցող ապահովագրական ընկերությունները:
Cascade Insurance-ը բացել է շուրջօրյա սպասարկման կենտրոն, որի շնորհիվ ընկերության ավելի քան 7000 հաճախորդներ “թեժ հեռախոսագծի” միջոցով կարող են օպերատիվ ստանալ բժշկական ապահովագրության հետ կապված իրենց հետաքրքրող բոլոր հարցերի պատասխանները:
Cascade Insurance գործադիր տնօրեն Լեւոն Մամիկոնյանը ներկայացրել է ընկերության 2007 թ. 9 ամիսների աշխատանքի արդյունքները: Ներգրաված ապահովագրական վճարների չափը գերազանցել է 427 մլն դրամը, ապահովագրական համաձայնագրերի թիվը կազմել է 1145: Ընկերությունը վճարել է 88 մլն 600 հզր դրամի (1724 հայտ) ապահովագրական փոխհատուցումներ, որոնցից մեծ մասը բաժին է ընկնում բժշկական ապահովագրության վրա, երկրորդ տեղում է ավտոապահովագրումը:
Ներգրավված ապահովագրական վճարների չափով Cascade Insurance-ի բաժին է ընկնում ՀՀ ապահովագրական շուկայի 12.4%-ը (3-րդ տեղը շուկայում), ապահովագրական փոխհատուցումների վճարումներով` 14.8%-ը (2-րդ տեղը շուկայում):

Уставной капитал страховой компании Сascade Insurance увеличился на 200 млн драмов
Ереван, 10 декабря /Медиамакс/. Уставной капитал страховой компании Сascade Insurance увеличился на 200 млн драмов и составил 618 млн 640 тыс драмов (более $ 2 млн).
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил сегодня в Ереване генеральный директор Сascade Insurance Гарник Тоноян. Он отметил, что увеличение уставного капитала свидетельствует о доверии акционеров к деятельности компании и наличии долгосрочных планов в отношении страхового рынка страны. 65% акций Сascade Insurance принадлежат Cascade Capital Holding, 35% - Европейскому банку реконструкции и развития (ЕБРР).
Гарник Тоноян дал положительную оценку последним законодательным изменениям на страховом рынке страны, выделив регулирующую роль Центрального банка. Он отметил, что в результате проведенных преобразований на рынке остались страховые компании с высокой капитализацией.
Сascade Insurance задействовал круглосуточный центр обслуживания, благодаря которому более 7000 клиентов посредством «горячей телефонной линии» смогут оперативно получать ответы на все интересующие вопросы по части медицинского страхования.
Исполнительный директор Сascade Insurance Левон Мамиконян представил результаты работы компании за 9 месяцев 2007 года. Размер привлеченных страховых взносов превысил 427 млн драмов, количество страховых соглашений составило 1145. Компания выплатила страховых возмещений на сумму 88 млн 600 тысяч драмов (1724 заявок), большая их часть приходится на медицинское страхование, на втором месте - автострахование.
По части привлеченных страховых взносов на долю Сascade Insurance приходится 12,4% страхового рынка страны (3-е место на рынке), по линии выплат страховых возмещений - 14,8 % (2-е место на рынке).