«Յանդեքս» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ելենա Բունինան եւ գործադիր տնօրեն Տիգրան Խուդավերդյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին են ներկայացրել Հայաստանում իրենց ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկայում նախատեսվող նախագծերը: Սանկտ Պետերբուրգում կայացած հանդիպմանը նրանք նշել են, որ շահագրգռված են Հայաստանում «Յանդեքս»-ի գործունեության ընդլայնմամբ ու պատրաստ են ՀՀ կառավարության հետ սերտ համագործակցության: 23.05.2019 | 09:12 Տիգրան Խուդավերդյանը նոր ղեկավար պաշտոն է ստացել «Յանդեքս»-ում Նրանց խոսքով՝ «Յանդեքս»-ը հայկական շուկային պատրաստվում է առաջարկել նոր ծառայություններ, մասնավորապես՝ զբոսաշրջության եւ փոքր բիզնեսի զարգացման ոլորտներում: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը պատրաստ է «Յանդեքս»-ի հետ քննարկել տարբեր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները եւ օժանդակել դրանց իրականացմանը: Tweet Դիտում՝ 12761

Гендиректор компании «Яндекс» Елена Бунина и учредительный директор Тигран Худавердян представили премьер-министру Армении Николу Пашиняну свои текущие программы в Армении и планы на дальнейшие проекты. На встрече в Санкт-Петербурге они отметили, что заинтересованы в расширении деятельности «Яндекс» в Армении и готовы к тесному сотрудничеству с правительством.По их словам, «Яндекс» планирует предложить армянскому рынку новые услуги, в частности, в сферах развития туризма и малого бизнеса. 23.05.2019 | 09:12 Тигран Худавердян получил новый высокий пост в Яндексе Никол Пашинян подчеркнул, что правительство готово обсудить с «Яндекс» возможности осуществления различных программ и содействовать их реализации. Tweet Просмотры 12783