“Կասկադ Բանկը” հայտարարեց հիփոթեքային վարկավորման նոր ծրագրի մեկնարկի մասին
Երեւան, 30 նոյեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Կասկադ Բանկը” հայտարարեց հիփոթեքային վարկավորման նոր ծրագրի մեկնարկի մասին, որի շրջանակներում հատուկ պայմաններ կառաջարկվեն երիտասարդներին:
2007թ. դեկտեմբերի 1-ից Կասկադ Բանկն առաջարկում է վարկեր տան արժեքի 80%-ի չափով, 16 տարի առավելագույն մարման ժամկետով և 11,75% տոկոսադրույքով:
Մինչեւ 35 տարեկան հաճախորդների համար բանկն առաջարկում է վարկեր տան արժեքի 80%-ի չափով, 20 տարի առավելագույն ժամկետով և 11,50% տոկոսադրույքով:
“Կասկադ Բանկի” խորհրդի նախագահի տեղակալ Ջոնաթան Սթարկբն ասաց, որ այս նախաձեռնության նպատակը հիփոթեքային վարկերն ավելի գրավիչ և մատչելի դարձնելն է երիտասարդ սերնդի ներկայացուցիչների համար:
Առաջարկը գործում է 2007թ. դեկտեմբերի 1-ից մինչև 2008թ. մարտի 31-ը ընկած ժամանակահատվածում ներկայացված հիփոթեքային վարկային դիմումների նկատմամբ:

«Каскад-Банк» объявил о начале новой программы ипотечного кредитования для представителей молодого поколения
30.11.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 30 ноября /Медиамакс/. «Каскад-Банк» объявил о начале новой программы ипотечного кредитования, в рамках которой лицам до 35 лет будут предложены специальные условия.
Как сообщили сегодня Медиамакс в «Каскад-Банке», с 1 декабря 2007 года банк предлагает кредиты в размере 80 % от стоимости квартиры с максимальным сроком погашения 16 лет по ставке 11.75 % годовых.
Для клиентов до 35 лет банк предлагает кредиты в размере 80 % от стоимости квартиры с максимальным сроком погашения в 20 лет по ставке 11.50 % годовых.
Зампредседателя Совета «Каскад-Банка» Джонатан Старк отметил, что целью данной инициативы является повышение привлекательности и доступности ипотечных кредитов для представителей молодого поколения.