Ամփոփվել են ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի #շահավետգնումներ ակցիայի արդյունքները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ամփոփել է VISA միջազգային վճարահաշվարկային համակարգի հետ համատեղ անցկացված 11-րդ #շահավետգնումներ մարքեթինգային արշավը:
Բանկում նշել են, որ խթանող մարքեթինգային արշավի նպատակն էր բարձրացնել սպառողների իրազեկումն անկանխիկ վճարումների ֆունկցիոնալության եւ հարմարավետության մասին եւ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտերով անկանխիկ վճարումների ծավալի մեծացումը:
«Ամեն տարի բանկի կողմից իրականացվող խթանող արշավների արդյունքում նկատվում է անկանխիկ եղանակով վճարումներ կատարելու սովորույթ ունեցող հաճախորդների քանակի աճի միտում, ինչը վկայում է հաճախորդների շրջանում ակցիայի պահանջարկի մասին:
Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ #շահավետգնումներ ակցիայի ընթացքում անկանխիկ գործարքների քանակն աճել է մինչեւ 20%, ինչը հնարավոր է դարձել հաճախորդների ակտիվ մասնակցության շնորհիվ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
#շահավետգնումներ ակցիան անցկացվել է 10.12.2018թ. - 10.03.2019թ. ընթացքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտապանների միջեւ: Ակցիային մասնակցել են նաեւ այն քարտապանները, որոնք ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa քարտերը ձեռք են բերել ակցիայի ընթացքում:
Մարքեթինգային արշավը հնարավորություն է ընձեռել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 5 ակտիվ անկանխիկ գործարքներ կատարած հաճախորդներին դառնալ մրցանակակիր՝ յուրաքանչյուրը 1 000 000 դրամ դրամական պարգեւով:
«Համաձայն #շահավետգնումներ ակցիայի պայմանների՝ 100 ամենաակտիվ Visa քարտապանները, որոնք արշավի ընթացքում կատարել են դեբետային եւ վարկային քարտերով առավելագույն գումարի եւ քանակի անկանխիկ վճարումներ Հայաստանի եւ  արտերկրի առեւտրային կետերում եւ ինտերնետ միջավայրում, ստացել են միավորներ հետեւյալ սկզբունքով՝ դեբետային քարտով յուրաքանչյուր 1 000  դրամ անկանխիկ վճարման դիմաց հաճախորդին հաշվեգրվել է 1 բոնուսային միավոր, իսկ վարկային քարտերով՝ 2 միավոր:
Խաղարկությանը մասնակցել են ամենաշատ միավորներ կուտակած 100 հաճախորդները՝ ակցիայի ընթացքում նվազագույնը 100 000 դրամի անկանխիկ շրջանառությամբ: Խաղարկությունն անցկացվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակում՝ պատահականության սկզբունքով` վիճակահանության մեթոդով, եւ հեռարձակվել է բանկի Facebook սոցիալական ցանցի ուղիղ եթերում:
Խաղարկության արդյունքներով՝ յուրաքանչյուրին 1 000 000 դրամ մրցանակ շնորհվեց՝ Ալլա Արիստակեսյանին, Արտակ Հավհաննիսյանին, Նաիրա Մատինյանին, Արմինե Ամիջանյանին, Սոնա Ղահրամանյանին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր երախտագիտությունն է հայտնում ակցիայի մասնակիցներին եւ շնորհավորում հաղթողներին»,- ամփոփել են բանկում:

Подведены итоги маркетинговой кампании #выгодныепокупки Банка ВТБ (Армения)
Банк ВТБ (Армения) подвел итоги 11-й по счету маркетинговой акции #выгодныепокупки, проведенной совместно с международной платежной системой Visa.
В банке отметили, что стимулирующая маркетинговая кампания направлена на повышение осведомленности клиентов о функциональности и удобстве безналичных платежей и увеличение объема безналичных платежей по картам Visa Банка ВТБ (Армения).
«С каждым годом в результате проводимых банком стимулирующих кампаний наблюдается тенденция роста числа клиентов с выработанной привычкой осуществления платежей безналичным способом, что свидетельствует о востребованности акции среди клиентов.
По сравнению с аналогичным периодом прошлого года количество безналичных транзакций в течение акции #выгодныепокупки выросло до 20%, что стало возможным благодаря активному участию клиентов»,- говорится в сообщении банка.
Акция #выгодныепокупки проходила в период с 10.12.2018г. по 10.03.2019г. среди держателей карт Visa Банка ВТБ (Армения). В акции участвовали также картoдержатели, которые приобрели карты Visa Банка ВТБ (Армения) в период проведения акции.
Маркетинговая кампания дала шанс 5 активным транзакторам Банка ВТБ (Армения) стать обладателем приза - 1 000 000 драмов каждому.
«Согласно условиям акции #выгодныепокупки, 100 самых активных держателей карт Visa, которые в ходе кампании совершили наибольшее количество и объём безналичных платежей  дебетовыми и кредитными картами в торговых центрах и точках обслуживания в Армении, а также за рубежом и в интернете, получали баллы по следующему принципу: за каждый безналичный платеж в размере 1 000 драмов  дебетовой картой клиенту был присвоен 1 балл, кредитной картой – 2 балла.
В розыгрыше участвовали 100 клиентов, набравших большее количество баллов и совершивших минимальный безналичный оборот в течение акции на сумму 100 000 драмов. Розыгрыш был проведен в головном офисе Банка ВТБ (Армения) посредством случайной выборки методом лотереи и транслировался в прямом эфире на странице банка в социальной сети Facebook.
По итогам розыгрыша обладателями 5 денежных призов в размере 1 000 000 драмов каждому стали Алла Аристакесян, Артак Оганнисян, Наира Матинян, Армине Амирджанян и Сона Гаграманян.