ԵԿԳ-ն 10 դրամով բարձրացնում է խաղողի մթերման գինը
«Ընդառաջելով խաղողագործների խնդրանքներին եւ ի շարունակություն մթերվող խաղողի գնի հայտարարման ժամանակը վերանայելու ստանձնած պարտավորության՝ Երեւանի կոնյակի գործարանը հայտարարում է, որ այս տարի գնելու է 1 կգ խաղողը 150 դրամով, ինչը 10 դրամով ավելի է նախորդ տարվա գնի համեմատ:
Ներկա պահին աշխատանքներ են տարվում պայմանագրեր ստորագրելու ուղղությամբ, որտեղ ամրագրված կլինի վերոնշյալ գինը: Ընդգծենք, որ Երեւանի կոնյակի գործարանը հայտարարում է մթերման գինը բացառապես իր ձեռնարկության համար եւ պատասխանատու չէ այլ շահարկումային բնույթի հայտարարությունների համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Մթերման մեկնարկի ամսաթիվը կհայտարարվի լրացուցիչ:
«Հավատարիմ մնալով իր քաղաքականությանը՝ Երեւանի կոնյակի գործարանը խաղողի գնման գործընթացը կկազմակերպի բացարձակապես թափանցիկ եւ խաղողագործների համար հնարավորինս հարմարավետ:
Խաղողագործներին վճարումները կիրականացվեն խաղողը հանձնելուց հետո 3-4 օրվա ընթացքում՝ գումարը կազմակերպության կողմից հատուկ բացված գյուղացիների բանկային հաշիվներին փոխանցման եղանակով»,- ամփոփել են ընկերությունում:

ЕКЗ поднимает цену на закупки винограда
«Идя навстречу просьбе виноградарей и в продолжение принятых обязательств о пересмотре времени объявления закупочной цены, Ереванский коньячный завод объявляет, что в этом году будет закупать виноград по 150 драмов за 1кг, что на 10 драмов выше прошлогодней цены.
В настоящее время ведутся работы по подписанию контрактов, в которых закреплена указанная цена. Подчеркнем, что Ереванский коньячный завод объявляет цену исключительно для своего предприятия и не несет ответственности за другие заявления манипулятивного характера»,- отмечается в сообщении.
О дате старта закупок будет объявлено дополнительно.
«Оставаясь верным своей политике, ЕКЗ организует процесс закупа абсолютно прозрачно и максимально комфортно для виноградарей.
Выплаты будут осуществляться в течение 3-4 дней с момента сдачи винограда путем перечисления суммы на специально открытые компанией банковские счета фермеров»,- заключили в ЕКЗ.