“ՀԱՅՓՈՍՏԸ” կդառնա ազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավորը
Երեւան, 25 սեպտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “Հայփոստ” ընկերությունը հանդիսանալու է 2007թ. հոկտեմբերի 9-13-ը “Ցիտադել” բիզնես-կենտրոնում կայանալիք ազգային ֆիլատելիստական ցուցահանդեսի գլխավոր հովանավորներից մեկը:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդել են “Հայփոստում”, ցուցահանդեսը նվիրված կլինի անկախ Հայաստանի առաջին նամականիշի թողարկման 15-ամյակին:
Ցուցահանդեսի երկրորդ օրը նվիրված կլինի Հայաստանի երիտասարդությանը: Այդ օրը կհայտարարվեն Համաշխարհային փոստային միության եւ ՅՈՒՆԵՍԿՈ-ի համատեղ “Գրիր նամակ որեւէ մեկին եւ պատմիր, թե ինչու՞ աշխարհը հանդուժողականության կարիք ունի” թեմայով կազմակերպված նամակագրության երիտասարդական ամենամյա մրցույթի արդյունքները:
Մրցույթի հաղթողը 2008-ի միջազգային մրցույթին մասնակցելու նպատակով կուղեւորվի Բեռն: Նույն օրը, հոկտեմբերի 10-ին, նախատեսվում է շրջանառության մեջ դնել “Ճնճղուկներ” նամականիշը, որի հեղինակը 8-ամյա Եվա Կարապետյանն է:
Հոկտեմբերի 11-ին նշվելու է Սկաուտական շարժման 100-ամյակը, որի առթիվ “Հայփոստը” գործողության մեջ կդնի հատուկ դրոշմակ: Այս տարվա սեպտեմբերին Սկաուտական շարժմանը նվիրված հայկական նամականիշը ճանաչվել է լավագույնը “ՓոստԵվրոպա” ամենամյան մրցույթում:
Հոկտեմբերի 12-ին նշվելու է Մատենադարանի 50-ամյակը, եւ այդ օրը “Հայփոստը” նախատեսում է շրջանառության մեջ դնել հատուկ նամականիշ:
ԽՍՀՄ կապի ժողովրդական կոմիսար Բագրատ Նալբանդյանին նվիրված նամականիշը նախատեսվում է շրջանառության մեջ դնել ցուցահանդեսի վերջին օրը` հոկտեմբերի 13-ին:

«Айпост» станет главным спонсором национальной филателистической выставки
Ереван, 25 сентября /Медиамакс/. Компания «Айпост» станет одним из главных спонсоров национальной филателистической выставки, которая пройдет с 9 по 13 октября 2007 года в ереванском бизнес-центре «Цитадель».
Как сообщили сегодня Медиамакс в «Айпост», выставка будет посвящена 15-й годовщине первой марки, выпущенной независимой Арменией.
Второй день выставки будет посвящен армянской молодежи. В этот день будут объявлены результаты конкурса, организованного Всемирным Почтовым Союзом совместно с ЮНЕСКО на тему «Напиши письмо другу и расскажи, почему мир нуждается в терпимости».
Победитель конкурса поедет в 2008 году в Берн для участия в международном конкурсе. В этот тот же день, 10 октября, «Айпост» планирует выпустить в обращение марку «Воробей», автором которой является 8-летняя Ева Карапетян.
11-го октября будет праздноваться 100-летие Скаутского движения, в озаменование которой «Айпост» пустит в обращение особый штемпель. В сентябре этого года армянская марка, посвящённая скаутскому движению, была признанна лучшей по результатам ежегодного конкурса «ПостЕвропа».
12-го октября будет отмечаться 50-летие Института изучения древних рукописей - Матенадарана, и в этот день «Айпост» выпустит в обращение марку, посвященную этому событию.
Почтовую марка, посвященную народному комиссару связи СССР Баграту Налбандяну, «Айпост» планирует пустить в обращение в последний день выставки, 13-го октября.