MTC-ը կուսումնասիրի “Վիվասելի” անվանափոխման հարցը
Երեւան, 14 սեպտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Ռուսական MTC ընկերությունը կուսումնասիր “Վիվասել” բջջային օպերատորի անվանափոխման հարցը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում հանդես գալով մամլո ասուլիսում, MTC-ի նախագահ Լեոնիդ Մելամեդը նշել է, որ բոլոր ԱՊՀ երկրներում խմբի բիզնեսը զարգանում է MTC ապրանքանիշի ներքո:
“Սակայն դա չի նշանակում, որ մենք մտադիր ենք անպայման փոխել “Վիվասել” ապրանքանիշը: Մենք կուսումնասիրենք այս հարցն ու որոշում կկայացանենք եկող տարվա կեսերին”,- ասել է Լեոնիդ Մելամեդը:
Նա նշել է, որ MTC-ը մտադիր չէ փոխել ընկերության մենեջմենտը, որը համարում է գրագետ եւ արհեստավարժ:
Լեոնիդ Մելամեդն այսօր նշել է “Վիվասելի” հիմնական նպատակաները. շուկայում առաջատար դիրքի պահպանում, եկամտաբերության բարձր մակարդակի պահպանում, որակի բարձրագույն չափանիշների ապահովում, նոր լրացուցիչ ծառայությունների զարգացում:
MTC-ի նախագահն ասել է, որ ընկերությունը դիմելու է Հայաստանում լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություններ տրամադրելու արտոնագիր ստանալու համար:
Լեոնիդ Մելամեդն ու “Վիվասելի” գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր հերքել են հայտարարություններն այն մասին, որ ընկերության վաճառքն ուներ “քաղաքական ենթատեքստ”:

МТС изучит вопрос проведения ребрендинга VivaCell
Ереван, 14 сентября /Медиамакс/. Российская компания МТС изучит вопрос проведения ребрендинга армянского сотового оператора VivaCell.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, президент МТС Леонид Меламед отметил, что во всех странах СНГ бизнес группы развивается под брендом МТС.
«Однако это не означает, что мы намерены обязательно менять бренд VivaCell. Мы будем исследовать этот вопрос и примем решение ориентировочно в середине следующего года», - сказал Леонид Меламед.
Он отметил, что МТС не намерена менять менеджмент компании, который считает грамотным и высокопрофессиональным.
Леонид Меламед назвал сегодня основные задачи VivaCell: удержание лидерства на рынке, сохранение высокого уровня доходности, обеспечение высочайших стандартов качества, развитие новых дополнительных услуг.
Президент МТС сказал, что компания обратится за получением лицензии для предоставления услуг широкополосного доступа в интернет в Армении.
Леонид Меламед и генеральный директор VivaCell Ральф Йирикян опровергли сегодня сообщения о том, что сделка по продаже компании имела «политический подтекст».