Կայացել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առաջին Սպարտակիադան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հունիսի 23-ին «Պարկ Ռեզորթ Աղվերան» հյուրանոցային  համալիրի տարածքում անցկացրել է իր առաջին Սպարտակիադան:
Բանկում նշել են, որ Սպարտակիադային մասնակցել են բանկի գլխամասային գրասենյակի եւ մասնաճյուղերի ավելի քան 500 աշխատակիցներ:
Մրցումներն անցկացվել են 8 մարզաձեւում՝ ֆուտբոլ, վոլեյբոլ, պարանի ձգում, վազք, սեղանի թենիս, բազկամարտ, դարթս, արագ շախմատ:
Սպարտակիադայի բացման արարողությանը ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը՝ շեշտելով թիմում սպորտային միջոցառումների կարեւորությունը:
«Բանկի Սպարտակիադան, որի հիմնական նպատակը առողջ եւ ակտիվ կենսակերպի ամրապնդմանը եւ թիմային ոգուն աջակցությունն է, անցավ համառ պայքարում, իսկ թիմերը ցույց տվեցին համախմբվածություն եւ ֆիզիկական պատրաստվածության գերազանց մակարդակ։
Մրցումների ավարտից հետո տեղի ունեցավ Սպարտակիադայի հանդիսավոր փակման եւ հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը: Թմբկահարների եւ հրավառության ուղեկցությամբ մրցանակակիրներին հանձնվեցին գավաթներ եւ պատվոգրեր»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առաջին Սպարտակիադայի հաղթողներ են դարձել՝
1.    Արագ շախմատ՝ Մարտիկ Հակոբյան,
2.    Բազկամարտ. կանայք՝ Արմինե Աբրահամյան, տղամարդիկ՝ 80 կգ-ից ցածր քաշային կարգում՝ Վիգեն Մեհրաբյան, 80 կգ–ից բարձր քաշային կարգում՝ Սարգիս Առաքելյան,
3.    Սեղանի թենիս՝ Միքայել Զարգարյան,
4.    Դարթս՝ Զարուհի Հարությունովա,
5.    Վազք.  կանանց մրցավազք՝ Արեւիկ Խաչատրյան, տղամարդկանց մրցավազք՝ Սարգիս Սամսոնյան,
6. Պարանի ձգում՝ Ֆելիքս Թումանյան, Գրիգոր Այվազյանը, Արմինե Աբրահամյան, Լուսինե Ստեփանյանը, Գարեգին Համբարձումյան
7.    Վոլեյբոլ՝ Մարտունի Վարդապետյան, Վահե Ադյան, Վաչագան Առաքելյան, Մերի Հովհաննիսյան, Սուսաննա Պետրոսյան, Սվետլանա Պետրոսյան, Ավագ Ասատրյան եւ Արման Սիրունյան,
8. Ֆուտբոլ՝ Հենրի Վարդանյան, Լեւոն Նիկոլյան, Ռուդիկ Գալստյան, Հրաչյա Գրիգորյան, Սարգիս Առաքելյան, Տարոն Գալստյան, Վահե Պապիկյան եւ Ռաֆայել Հովհաննիսյան:

Состоялась первая Спартакиада Банка ВТБ (Армения)
23 июня на территории гостиничного комплекса «Парк Резорт Агверан» состоялась первая Спартакиада Банка ВТБ (Армения).
В банке отметили, что в Спартакиаде приняли участие более 500 сотрудников головного офиса и филиалов банка.
Соревнования проходили в 8 видах спорта: футбол, волейбол, перетягивание каната, бег, настольный теннис, армрестлинг, дартс, быстрые шахматы.
На торжественной церемонии открытия Спартакиады с приветственным словом к гостям и участникам обратился Генеральный директор-Председатель директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин, подчеркнув важность проведения спортивных мероприятий в команде.
«Спартакиада банка, основной целью которой является поддержка здорового и активного образа жизни и укрепления командного духа, прошла в упорной борьбе, а команды показали сплоченность и отличный уровень физической подготовки.
После окончания соревнований состоялось торжественное закрытие Спартакиады и церемония награждения победителей. В сопровождении барабанной дроби и фейерверка призерам были вручены кубки и грамоты»,- говорится в сообщении.
Победителями первой Спартакиады Банка ВТБ (Армения) стали:
1. Быстрые шахматы - Мартик Акопян,
2. Армрестлинг: среди женщин - Армине Абраамян, среди мужчин в весовой категории ниже 80 кг - Виген Меграбян, среди мужчин в весовой категории выше 80 кг - Саргис Аракелян,
3. Настольный теннис - Микаэл Заргарян,
4. Дартс - Заруи Арутюнова,
5. Бег: в женском забеге - Аревик Хачатрян, в мужском забеге - Саргис Самсонян,
6. Перетягивание каната - Феликс Туманян, Григор Айвазян, Армине Абраамян, Лусине Степанян, Гарегин Амбардзумян,
7. Волейбол - Мартуни Вардапетян, Ваге Адян, Вачаган Аракелян, Мери Оганнесян, Сюзанна Петросян, Светлана Петросян, Аваг Асатрян и Арман Сирунян,
8. Футбол - Генри Варданян, Левон Николян, Рудик Галстян, Грачья Григорян, Саргис Аракелян, Тарон Галстян, Ваге Папикян и Рафаель Оганнисян.