Գյումրիում խոհարարական դպրոց կհիմնվի
Գյումրիում նախատեսվում է հիմնել խոհարարական դպրոց, որում ներդրվելու են ֆրանսիական Paul Bocuse ինստիտուտի փորձն ու հնարավորությունները:
Կառավարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ դպրոցի հիմնման նախաձեռնությունն ու ծրագրերն այսօր վարչապետ Կարեն Կարապետյանին է ներկայացրել «Թումո» կենտրոնի գործադիր տնօրեն Մարի Լու Փափազյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում էին Paul Bocuse խոհարարական ինստիտուտի գործադիր փոխնախագահ Հերվ Ֆլյորին, ֆրանսահայ բարերար Րաֆֆի Դերդերյանը եւ այլք:
Կարեն Կարապետյանը կարեւորել է ծրագրի իրականացումը:
«Համոզված եմ, որ այն լինելու է հաջողված, մտածելակերպ փոխող եւ անհրաժեշտ Գյումրիի համար»,- ասել է վարչապետը՝ հավելելով, որ կառավարությունը պատրաստ է աջակցել ծրագրի իրականացմանը:

В Гюмри будет основана кулинарная школа
Премьер-министр Армении Карен Карапетян обсудил сегодня проект создания кулинарной школы в Гюмри с использованием опыта и возможностей французского института Paul Bocuse.
В обсуждении приняли участие главный исполнительный директор центра креативных технологий «Тумо» Мари Лу Папазян, исполнительный вице-президент кулинарного института Paul Bocuse Герв Фьори, французский филантроп армянского происхождения Раффи Дердерян.
Карен Карапетян приветствовал программу.
«Уверен, что программа будет успешной и меняющей образ мышления»,- отметил премьер, выразив готовность содействовать реализации проекта.