ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավել է հիփոթեքային վարկերի պայմանները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գործարկել է նոր հիփոթեքային պրոդուկտ, որը թույլ է տալիս հաճախորդներին ձեռք բերել անշարժ գույք՝ 3% կանխավճարով:
Ինչպես հայտնել են բանկում, նշված պրոդուկտը գործում է ինչպես երկրորդային շուկայից, այնպես էլ կառուցապատողից ձեռք բերվող նույնիսկ անավարտ շինարարության փուլում գտնվող անշարժ գույքի համար:
Նոր հաստատված պրոդուկտի շրջանակում նվազեցվել են նաեւ հիփոթեքային վարկավորման այլ պրոդուկտների տոկոսադրույքները, եւ հաճախորդները կարող են ստանալ հիփոթեքային վարկեր՝ սկսած 10,5% տոկոսադրույքից («Բնակարան երիտասարդներին» ծրագրով՝ սկսած 4,5%-ից): Ավելացվել են նաեւ վարկավորման գումարները՝ մինչեւ 80 մլն դրամ:
«Հիփոթեքը տրամադրելու մասին որոշումը բանկը կայացնում է հնարավորինս սեղմ ժամկետում՝ 2 աշխատանքային օր, իսկ վարկ ստանալու հայտի դիտարկման համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Վարկի գործողության ամբողջ ընթացքում բանկի կողմից իրականացվում է գույքի ապահովագրություն եւ վարկառուի անձնական ապահովագրություն:

Банк ВТБ (Армения) улучшил условия ипотечных кредитов
Банк ВТБ (Армения) запустил новый ипотечный продукт, позволяющий клиентам приобретать недвижимость с предоплатой 3%.
Как сообщили в банке, данный продукт действует как для вторичного рынка, так и для недвижимости, приобретаемой от застройщиков, даже в случае незавершенного строительства.
В рамках нового утвержденного продукта понижены процентные ставки также по иным продуктам ипотечных кредитов, и клиенты могут получать ипотечные кредиты со ставкой от 10.5% (по программе «Жилье молодым» - от 4.5%). А суммы кредитования увеличены до 80 млн драмов.
«Решение о предоставлении ипотеки банк принимает в кратчайшие сроки - в течение 2 рабочих дней, а для рассмотрения заявки о предоставлении кредита требуется минимальный пакет документов»,- говорится в сообщении.
За все время действия кредита банк осуществляет страхование недвижимости и личное страхование заемщика.