“Արեգակը” անցկացրեց Արագածոտնի մարզի իր մասնաճյուղերի շնորհանդեսը
Երեւան, 25 հունիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “ԱՐԵԳԱԿ” ունիվերսալ վարկային կազմակերպությունը հունիսի 22-ին անցկացրեց Արագածոտնի մարզում գործող իր ՙԱշտարակ՚, ՙԱպարան՚ եւ ՙԹալին՚ մասնաճյուղերի շնորհանդեսը:
Առ այսօր “Աշտարակ”, “Ապարան” եւ “Թալին” մասնաճյուղերը սպասարկել են ավելի քան 60 համայնքներ` տրամադրելով ավելի քան 7 000 վարկեր:
ԱՐԵԳԱԿ-ը սկսել է իր գործունեությունը 1997թ-ից որպես UMCOR-ի միկրովարկային ծրագիր, իսկ 2006 թվականին գրանցվել է որպես ունիվերսալ վարկային կազմակերպություն:
Այսօրվա դրությամբ “ԱՐԵԳԱԿԸ” Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում ունի 5 ներկայացուցչություն եւ 24 մասնաճյուղ:

УКО «АРЕГАК» презентовала свои филиалы «Аштарак», «Апаран» и «Талин»
Ереван, 25 июня /Медиамакс/. Универсальная кредитная организация /УКО/ «АРЕГАК» презентовала свои филиалы «Аштарак», «Апаран», «Талин», действующие в Арагацотнском марзе Армении.
Как сообщили сегодня Медиамакс в УКО «АРЕГАК», эти филиалы выдали в 60 общинах более 7 тысяч кредитов на общую сумму в 1 млрд 300 млн драмов.
Микрокредитная программа «АРЕГАК» была основана в 1997-ом году негосударственной организацией UMCOR, в 2006 году была зарегистрирована в качестве универсальной кредитной организации.
Сегодня на территории Армении и Нагорном Карабахе действуют 5 представительств и 24 филиала организации.