Կոնվերս Բանկը Սունդուկյան թատրոնի գլխավոր աջակիցն է
2018թ. Կոնվերս Բանկն աջակցելու է Գաբրիել Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի՝ Black box թատրոնի հիմնադրման ու կայացման ձեռնարկին:
Բանկում նշել են, որ «Հայաստանում նմանը չունեցող թատրոնի այս տեսակն իր պարզ, սակայն դինամիկ լուծումների շնորհիվ կարող է օգտագործվել ավելի շատ ներկայացումների համար»:
«Կոնվերս Բանկը մեծ ոգեւորությամբ է միացել Մայր թատրոնի նոր՝ ժամանակակից լուծումներ պահանջող նախաձեռնություններին: Ընդհանրապես, բանկն ուշադրության կենտրոնում է պահում նորարարական նախագծերը թե՛ բիզնես միջավայրում, թե՛ մշակութային ու կրթական ոլորտներում: Մեր համար անչափ կարեւոր է այս  համագործակցությունը եւ Մայր Թատրոնի մի քանի հետաքրքիր ձեռնարկներում  ներգրավվածությունը՝ որպես գլխավոր աջակից»,- ասել է Կոնվերս Բանկի տնօրինության անդամ Գոհար Հարությունյանը:
Կոնվերս Բանկի աջակցությամբ Մայր թատրոնն արդեն հանդիսատեսին է ներկայացրել Հակոբ Պարոնյանի «Մեծապատիվ մուրացկանները»՝ նոր մեկնաբանությամբ:
«Պարոնյանի «Մեծապատիվ մուրացկաններ»-ում բարձրացված խնդիրներն արդիական են նաեւ մեր օրերում: Այն վաղուց արդեն թե՛ մայրաքաղաքի, թե՛ մարզային թատրոնների խաղացանկի անբաժանելի մասն է: Նոր բեմադրությունը կտարբերվի նախորդներից իր լուծումներով եւ նորարարական մոտեցմամբ»,- ասել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան  Մկրտչյանը՝ ընդգծելով, որ ներկայացումը՝ իր դինամիզմի, նոր լուծումների շնորհիվ հետաքրքիր կլինի նաեւ երիտասարդությանը:
«Ինչպես բիզնեսում, այնպես էլ իր սոցիալական պատասխանատվության նախաձեռնություններում բանկն ուշադրության կենտրոնում է պահելու երիտասարդներին: Այս բեմադրությունը հատկապես գրավիչ է լինելու երիտասարդների համար եւ յուրատեսակ գործիք է հանդիսանալու  դեպի թատրոն  նրանց ձգելու համար: Երիտասարդներին թատերական արվեստին մոտեցնելը յուրաքանչյուրիս պարտականությունն է: Թատրոնի կողմից մեկ այլ նախաձեռնություն կմեկնարկենք մեր բանկի բաժնետեր Էդուարդո Էռնեկյանի կողմից հիմնադրված Մայր Աթոռ Սուրբ  Էջմիածնի Էօրնեկեան հանրակրթական դպրոցի աշակերտների համար»,- հավելել է  Գոհար Հարությունյանը:
«Կոնվերս Բանկը Հայաստանի ամենամշակութային բանկն է՝ մեր կապը ձեւավորվել է ամուր եւ առողջ հենքի վրա, ու այս համագործակցությունից շահողը լինելու է միայն հանրությունը»,- ամփոփել է Մայր թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը:

Конверс Банк - главный спонсор театра имени Сундукяна
В 2018 году Конверс Банк будет содействовать осуществлению инициативы Национального академического театра имени Габриэля Сундукяна - основанию и становлению театра Black box.
В банке отметили, что «этот жанр театра, не имеющий аналогов в Армении, может использоваться для большего количества спектаклей в силу простых, однако динамических решений».
«Конверс Банк с большим энтузиазмом присоединился к новым инициативам театра, для которых требуются новые, современные решения. В целом, банк держит в центре внимания инновационные проекты как в деловой среде, так и в сферах культуры и образования. Для нас крайне важно это сотрудничество и участие в нескольких увлекательных мероприятиях театра в качестве главного спонсора»,- отметила член Директората Конверс Банка Гоар Арутютян.
При поддержке банка, театр имени Сундукяна уже представил зрителю повесть «Высокочтимые попрошайки» Акопа Пароняна в новой интерпретации.
«Проблемы, которые затронуты в «Высокочтимых попрошайках», актуальны и в наши дни. Этот спектакль уже давно является неотъемлемой частью репертуара театров как в столице, так и в марзах. Новая постановка будет отличаться от предыдущих своими решениями и инновационным подходом»,- отметил директор театра имени Сундукяна Вардан Мкртчян, подчеркнув, что спектакль будет интересен также молодежи, в силу своего динамизма и новых решений.
«Как в бизнесе, так и в своих инициативах, связанных с социальной ответственностью, внимание банка будет сосредоточено на молодежи. Этот спектакль будет особо интересен молодым людям и станет своеобразным инструментом для привлечения их в театр. Приобщение молодежи к театру - обязанность каждого из нас. Еще одна инициатива театра будет организована для учеников общеобразовательной школы Первопрестольного Святого Эчмиадзина, основанной акционером банка Эдуардо Эрнекяном»,- добавила Гоар Арутюнян.
«Наша связь с Конверс Банком сформировалась на прочной и здоровой основе, и от этого сотрудничества общество только выиграет»,- заключил директор театра Вардан Мкртчян.