2007 թվականի հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանի ՀՆԱ աճը կազմել է 10.2%
Երեւան, 21 հունիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2007թ. հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանի ՀՆԱ աճն անցած տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 10.2%,:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, ՀՆԱ ծավալը 2007թ. հունվար-մայիս ամսիներին կազմել է 684339.8 մլն դրամ:
2007թ. հունվար-մայիս ամիսներ˕֠արդյունաբերական արտադրանքի ծավալը հանրապետությունում կազմել է 265697.6 մլն դրամ` 2006թ. նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ կրճատվելով 1.2%-ով:
Հայաստանում միջին ամսեկան աշխատավարձը 2007թ. հունվար-մայիս ամսիներին 2006թ. նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ աճել է 18.0%-ով` կազմելով 71016 դրամ:
Ընդ որում, աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում ավելացել է 16.6%-ով եւ հաշվետու ժամանակահատվածում կազմել է 52221 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 88659 դրամ (աճը` 18%):

В январе-мае 2007 года ВВП Армении вырос на 10,2%
Ереван, 21 июня /Медиамакс/. Рост ВВП в Армении в январе-мае 2007 года составил 10,2% по сравнению с тем же периодом прошлого года.
Как сообщили Медиамакс в Национальной службе статистики, объем ВВП в январе-мае 2007 года составил 684339.8 млн драмов.
Объем промышленного производства в республике в январе-мае 2007 года составил 265697.6 млн драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2006 года на 1.2%.
Среднемесячная зарплата в Армении в январе-мае 2007 года увеличилась по сравнению с тем же периодом 2006 года на 18.0% и составила 71016 драмов. При этом зарплата в бюджетных организациях увеличилась на 16.6% и составила в отчетный период 52221 драмов, а в небюджетных организациях - 88659 драмов (рост – 18.0%).