“Ավիաինֆոտելն” ու ՀՊՃՀ-ն ներկայացրել են կադրերի ուսուցման եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների թեստավորման համատեղ լաբորատորիան
13.06.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 13 հունիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Հայկական “Ավիաինֆոտել” IT-ընկերությունն ու Հայաստանի Պետական ճարտարագիտական Համալսարանն (ՀՊՃՀ) այսօր Երեւանում ներկայացրել են կադրերի ուսուցման եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների թեստավորման համատեղ լաբորատորիան:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, համատեղ լաբորատորիան ստեղծված է ՀՊՃՀ-ի համակարգաչային համակարգերի եւ ինֆորմատիկայի դեպարտամենտի հիման վրա:
“Ավիաինֆոտելի” գլխավոր կոնստրուկտոր Սամվել Մուրադյանն այսօր ասել է, որ լաբորատորիայի հիմնական նպատակը բարձրորակ կադրերի պատրաստումն է բոլոր այն շահագրգիռ գերատեսչությունների եւ կազմակերպությունների համար, որտեղ ներդրվում են նոր համակարգեր: Մուրադյանի խոսքերով, լաբորատորիայի ստեղծման համար “Ավիաինֆոտելի” կողմից իրականաUޕUΠզգալի ծախսերն արդարացված են, քանի որ կոչված լուծել լիարժեք արտադրական գործընթացի կազմակերպման հարցերը:
Սամվել Մուրադյանը վստահություն է հայտնել, որ լաբորատորիան կաջակցի կադրերի ուսուցմանն այնպիսի գերատեսչությունների եւ կազմակերպությունների համար, ինչպիսիք են Ազգային անվտանգության ծառայությունը, Պետական կադաստրը, “Զվարթնոց” միջազգային օդանավակայանը եւ այլն:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան անդրազգային հանցավորության հարցերով ծրագրի ղեկավար Ուիլյամ Դուգլասը բարձր գնահատական է տվել “Ավիաինֆոտելի” մշակումներին, որոնք ուղղված են Հայաստանի սահմանների պաշտպանությանն ու աջակցում են միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարին:

«Авиаинфотел» и ГИУА презентовали совместную лабораторию по обучению кадров и тестировке продуктов и информационных технологий
13.06.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 13 июня /Медиамакс/. Армянская IT-компания «Авиаинфотел» и Государственный инженерный университет Армении /ГИУА/ презентовали сегодня в Ереване совместную лабораторию по обучению кадров и тестировке продуктов и информационных технологий.
Как сообщает агентство Медиамакс, совместная лаборатория основана на базе департамента компьютерных систем и информатики ГИУА.
Главный конструктор «Авиаинфотел» Самвел Мурадян сказал сегодня, что основной целью лаборатории является подготовка высококвалифицированных кадров для всех тех заинтересованных ведомств и организаций, где внедряются новые системы. По словам МурадϐݐЬ существеݐݑːՠрасходы на создание лаборатории, реализованные такой небольшой компанией как «Авиаинфотел», являются оправданными, поскольку призваны решать вопросы организации полноценного производственного процесса.
Самвел Мурадян выразил уверенность, что лаборатория будет содействовать обучению кадров для таких заинтересованных организаций и ведомств, как Служба национальной безопасности, Государственный кадастр, Международный аэропорт «Звартноц» и др.
Руководитель программы по вопросам транснациональной преступности посольства США в Армении Уильям Дуглас дал высокую оценку информационным разработкам «Авиаинфотел», направленным, в частности, на защиту границ Армении и содействие борьбе с международным терроризмом.
Касаясь перспективных задач созданной лаборатории, Уильям Дуглас подчеркнул, что она будет содействовать повышению знаний студентов и подготовке профессиональных кадров.