ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն անշարժ գույքի գրավադրմամբ վարկ է գործարկել
Ինչպես հայտնել են բանկում, վարկը տրամադրվում է դրամով՝ 1-5 տարի ժամկետով, սկսած 15% տարեկան տոկոսադրույքով եւ մինչեւ 15 մլն դրամ գումարով:
«Վարկ ստանալու համար կարող են դիմել Հայաստանի ռեզիդենտները, որոնց տարիքը հայտի դիտարկման պահին հասել է 23 տարեկանի։ Որպես գրավ ընդունվում է անշարժ գույք հետեւյալ քաղաքներում՝ Երեւան, Գյումրի, Աբովյան, Էջմիածին, Ծաղկաձոր, Դիլիջան, Ջերմուկ, Վանաձոր, Արմավիր, Մասիս»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Բանկում տեղեկացրել են, որ անշարժ գույքի արժեքի գնահատումն իրականացվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից, իսկ վարկի գործողության ամբողջ ժամկետի ընթացքում բանկի կողմից իրականացվում է գույքի ապահովագրություն։

Банк ВТБ (Армения) запустил кредит под залог недвижимости
Как сообщили в банке, кредит выдается в драмах, со сроком 1-5 лет. Минимальная годовая процентная ставка - начиная с 15%, сумма - до 15 млн драмов.
«Для получения кредита могут обращаться резиденты Армении, возраст которых на момент рассмотрения заявки достиг 23 лет. В качестве залога принимается недвижимость в городах: Ереван, Гюмри, Абовян, Эчмиадзин, Цахкадзор, Дилижан, Джермук, Ванадзор, Армавир, Масис»,- отмечается в сообщении .
Сообщается также, что оценка стоимости недвижимости проводится Банком ВТБ (Армения). В течение всего срока действия кредита банком осуществляется страхование недвижимости.