«Թվային Հայաստան» հիմնադրամ կստեղծվի
Վերջինս նպատակն է կառավարման բոլոր ոլորտներում տեղեկատվական ժամանակակից տեխնոլոգիական հենքի վրա ձեւավորել միասնական թվայնացված միջավայր:
«Թվային Հայաստան» հիմնադրամի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Էդուարդ Ներսիսյանը:
«Չափազանց կարեւոր գործընթաց է, որը պետք է կատարել: Մինչեւ այս հիմնադրամը կայանա՝ Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնը նույն տեմպերով շարունակում  է աշխատանքը: Հետագայում հստակ կձեւակերպենք հիմնադրամի եւ կենտրոնի համագործակցության բանաձեւերը»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Учреждается фонд «Цифровая Армения»
Целью фонда является формирование единой цифровой платформы во всех сферах управления на основе современных информационных технологий.
Временно исполняющим обязанности исполнительного директора фонда «Цифровая Армения» назначен Эдуард Нерсисян.
«Это крайне важная процедура, которую необходимо осуществить. Центр стратегических инициатив продолжит свою работу в обычном темпе то тех пор, пока фонд состоится. В дальнейшем четко установим формулу сотрудничества фонда и Центра»,- заявил Карен Карапетян.