ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նոր ծառայություն է գործարկել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդ իրավաբանական անձիք եւ անհատ ձեռնարկատերերն այսուհետ բանկային գործարքներ կարող են կատարել Telcell վճարային ցանցով:
«Հաճախորդները հնարավորություն կստանան օգտվելու բանկային գործարքների ճկուն եւ ժամանակակից գործիքից Telcell վճարային ցանցի միջոցով, որն ունի ավելի քան 1500 տերմինալ Երեւանում եւ Հայաստանի մարզերում»,- ասված է բանկի տարածած հաղորդագրությունում:
Ծառայությունը ներառում է իրավաբանական անձանց եւ անհատ ձեռնարկատերերի վարկի մարում, ինչպես նաեւ հաշվի, ավանդի, քարտի համալրում առցանց ռեժիմում՝ առանց ժամային սահմանափակման:
«TelCell վճարային համակարգի միջոցով վճարումների իրականացումը բավական պարզ է եւ մատչելի: Վճարումից անմիջապես հետո բջջային հեռախոսահամարին ուղարկված SMS ծանուցումը կհավաստի վճարման փաստը»,- հայտնել են բանկում:

Банк ВТБ (Армения) запустил новую услугу
Юридические лица и частные предприниматели, являющиеся клиентами Банка ВТБ (Армения), отныне могут осуществлять банковские операции в платежной сети TelCell.
«Клиенты будут иметь возможность пользования гибким и современным инструментом с помощью платежной сети TelCell, которая имеет более 1500 терминалов в Ереване и регионах Армении»,- говорится в сообщении банка.
Услуга включает погашение кредитов юридических лиц и частных предпринимателей, а также пополнение вкладов, банковских и карточных счетов в онлайн режиме без ограничений по времени.
«Процесс осуществления платежей через терминалы TelCell достаточно прост и доступен. Сразу после завершения операции высылаемое на мобильный номер SMS-уведомление подтвердит факт оплаты»,- сообщили в банке.