ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նոր ծառայություն է գործարկել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նոր ձեւակերպված եւ վերաթողարկված քարտերի կարգավիճակի վերաբերյալ SMS ծանուցումների ծառայություն է գործարկել:
Ինչպես նշել են բանկում, նպատակը վճարային քարտերի պատրաստ լինելու մասին բանկի հաճախորդների ժամանակին իրազեկումն ապահովելն է:
«Տվյալ ծառայության շնորհիվ բանկի հաճախորդները կարող են ստանալ տեղեկատվություն նոր ձեւակերպված եւ վերաթողարկված քարտերի պատրաստ լինելու եւ այն մասնաճյուղի մասին, որտեղ նրանք կարող են ստանալ քարտը: Այն դեպքում, երբ SMS-ծանուցման ուղարկման պահից հաճախորդը չի մոտենում մասնաճյուղ եւ չի վերցնում քարտը, բանկն ուղարկում է կրկնակի SMS հաղորդագրություն»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Банк ВТБ (Армения) запустил новую услугу
Банк ВТБ (Армения) запустил услугу СМС-оповещений о статусе готовности новых и перевыпущенных карт клиентов.
Как отметили в банке, целью услуги является обеспечение своевременного информирования клиентов о готовности платёжных карт.
«Благодаря данной услуге, клиенты банка смогут получать информацию о готовности новой и перевыпущенной карты и о филиале, в котором они смогут получить карту. В случае, если клиент с момента отправки СМС-уведомления не подходит в филиал и не забирает карту, то высылается повторное СМС-сообщение»,- говорится в сообщении.