Կայացել է “HSBC Բանկ Հայաստանի” նոր գրասենյակի շնորհանդեսը
Երեւան, 05 ապրիլի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2006 թ. “HSBC Բանկ Հայաստանը” ցուցադրել է “փայլուն ֆինանսական արդյունքներ եւ աճի ռեկորդային տեմպ”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այս մասին այսօր ասել է բանկի գործադիր տնօրեն Էնթոնի Թերները, հանդես գալով Երեւանի կենտրոնում` Տերյան 66 հասցեով “HSBC Բանկ Հայաստան” նոր 1500ք/մ տարածքով գլխավոր գրասենյակի շնորհանդեսին:
Անցած տարի մինչեւ հարկերի վճարումը բանկի շահույթը կազմել է 4 մլրդ դրամ ($11.1 մլն), ակտիվները կազմել են 80.5 մլրդ դրամ ($221.3 մլն), իսկ 2006 թ. վերջի դրությամբ ներգրավված ավանդների ծավալը կազմել է 70.4 մլրդ դրամ ($193.8 ):
Ներկայումս բանկի վարկային փաթեթը կազմում է $100 մլն: Էնթոնի Թրեներն ասել է, որ այս տարի “HSBC Բանկ Հայաստանը” նախատեսում է լրացնել փոքր եւ միջին բիզնեսի վարկավորման “բաց թողնված սեգմենտը”, բարելավել ծառայությունների որակն ու ներդնել նոր ծառայություններ:
Էնթոնի Թրեների խոսքերով, Հայաստանում կայուն տնտեսական աճն ու օրենսդրական դաշտի կատարելագործումը նպաստել են նրան, որ “մենք մեզ սկսել ենք ավելի վստահ զգալ վարկավորման, մասնավորապես, հիփոթեքային վարկավորման ոլորտում”:
Այս տարի “HSBC Բանկ Հայաստանը” մտադիր է բացել 3 նոր մասնաճյուղեր, դրանց ընդհանուր քանակը հասցնելով 6-ի: Նախատեսվում է նաեւ կրկնապատկել բանկոմատների քանակը` սպասվում է, որ մինչեւ տարեվերջ “HSBC Բանկ Հայաստանը” կունենա 44 բանկոմատներ:

Состоялась презентация новой штаб-квартиры «HSBC Банк Армения»
Ереван, 5 апреля /Медиамакс/. В 2006 году «HSBC Банк Армения» продемонстрировал «блестящие финансовые результаты и рекордные темпы роста».
Как сообщает агентство Медиамакс, об этом заявил сегодня главный исполнительный директор банка Энтони Тернер на презентации нового головного офиса «HSBC Банк Армения» площадью в 1500 кв. метров, расположенного в центре Еревана по адресу ул. Теряна 66.
В прошлом году прибыль банка до уплаты налогов увеличилась на 27% и составила 4 млрд. драмов /$11.1млн./, активы банка составили 80,5 млрд. драмов /$221.3 млн/. К концу 2006 года года объем привлеченных депозитов составил 70.4 млрд.драмов /$193.8 млн/.
Кредитный портфель банка составляет $100 млн. Энтони Тернер сказал, что в этом году «HSBC Банк Армения» планирует наверстать «упущенный сегмент» кредитования малого и среднего бизнеса, улучшить качество продуктов и внедрить новые услуги.
По словам Энтони Тернера, стабильный экономический рост в Армении и совершенствование законодательного поля способствовали тому, что «мы стали чувствовать себя более уверенно в плане кредитования и, в частности, ипотечного».
В этом году «HSBC Банк Армения» намерен открыть 3 новых филиала, доведя их общее число до 6-и. Планируется также удвоить число банкоматов - ожидается, что до конца года «HSBC Банк Армения» будет иметь 44 банкомата.