Կոնվերս Բանկը գործարկել է Visa Virtual Account քարտը
Կոնվերս Բանկն առցանց գնումներ նախընտրող իր հաճախորդների համար գործարկել է նոր սերնդի VISA վիրտուալ քարտ՝ Visa Virtual Account:
Բանկում նշել են, որ Visa Virtual Account-ը հնարավորություն է տալիս կատարել անվտանգ առցանց գնումներ եւ վճարումներ՝ խուսափելով պլաստիկ քարտերին առնչվող ռիսկերից, ինչպես նաեւ գնորդին ազատելով պլաստիկ բանկային քարտ ունենալու անհրաժեշտությունից:
«Visa Virtual Account-ը նախընտրողներին ֆիզիկական քարտի փոխարեն տրվում է առցանց հաշիվ եւ քարտային տվյալներ, որոնց մուտքագրմամբ կարելի է կատարել առցանց վճարումներ ինտերնետ խանութներում: Քարտն ունի օրական օգտագործման սահմանաչափ, որը հաճախորդը հնարավորություն ունի փոփոխել՝ նվազեցնելով ռիսկերը: Այն ապահով է, դեբետային, հեշտ կառավարվող եւ մատչելի՝ երեք տարվա  սպասարկման վճարը ընդամենը 1000 ՀՀ դրամ է»,- նշել են բանկում:
Visa Virtual Account քարտը կարելի է կառավարել ինտերնետ բենքինգի միջոցով` կատարելով փոխանցումներ եւ դիտելով շարժերն ու մնացորդները:
Բանկում տեղեկացրել են, որ կատարված գործարքների շարժին եւ մնացորդին առցանց հետեւելու նպատակով քարտային տվյալները կարելի է նաեւ գրանցել Arca.am համակարգում:

Конверс Банк запустил карту Visa Virtual Account
Конверс Банк запустил для своих клиентов, предпочитающих онлайн-покупки, виртуальную карту VISA нового поколения - Visa Virtual Account.
Как отметили в банке, Visa Virtual Account предоставляет клиентам возможность совершать безопасные покупки и платежи через интернет, избегая рисков, связанных с пластиковыми картами, а также освобождая покупателя от необходимости иметь пластиковую банковскую карту.
«Клиентам, предпочитающим Visa Virtual Account, вместо физической карты, предоставляется онлайн-счет и карточные данные, посредством ввода которых можно совершать оплаты в интернет-магазинах. Карта имеет дневной лимит использования, который клиент может изменить, тем самым уменьшая риски. Это безопасная дебетовая, легко управляемая и доступная карта: плата за обслуживание в течение трех лет составляет всего 1000 драмов»,- отметили в банке.
Виртуальной картой Visa Virtual Account можно управлять посредством интернет-банкинга, совершая переводы и просматривая потоки средств и остаток на счете.
В банке сообщили, что отслеживать совершенные транзакции и остаток на счете можно,  зарегистрировав карточные данные в системе Arca.am.
Карту Visa Virtual Account можно заказать в армянских драмах, долларах США, евро и российских рублях.