ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավել է ավտովարկավորման պայմանները
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆիզիկական անձանց առաջարկում է ավտովարկեր ՀՀ դրամով միաժամանակ 2 ուղղությունով՝ առաջնային եւ երկրորդային շուկայում:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է ձեւակերպել ավտովարկեր՝ ավտոսրահներից անձնական/ընտանեկան օգտագործման համար նոր մեքենաների, ինչպես նաեւ ավտոշուկայից/ֆիզիկական անձանցից առավելագույնը 10 տարի օգտագործված մարդատար ավտոմեքենաների գնման համար, այդ թվում՝ այն ավտոմեքենաների, որոնք ներմուծվել են մինչեւ հայտ ներկայացնելը 30 օրվա ընթացքում»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ավտովարկ կարող են ստանալ 23 տարեկանը լրացած եւ վարկի մարման պահին 65 տարեկանից ցածր ՀՀ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձիք:
Բանկում նշել են, որ վարկ ստանալու վերաբերյալ հայտի դիտարկման համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ: Վարկ տրամադրելու նախնական որոշման ընդունման ժամկետը առաջնային շուկայի դեպքում կազմում է մինչեւ 5 աշխ. ժամ, երկրորդային շուկայի դեպքում՝ մինչեւ 2 աշխ. օր:
Վարկի ամբողջ ժամկետի ընթացքում բանկի կողմից իրականացվում է վարկառուի/համավարկառուի եւ մեքենայի ապահովագրություն:
Վարկը տրամադրվում է 16% տարեկան տոկոսադրույքով, մինչեւ 7 տարի մարման ժամկետով: Վարկի առավելագույն չափը կազմում է մինչեւ 28 մլն դրամ, կանխավճարը՝ սկսած 20%-ից:

Банк ВТБ (Армения) улучшил условия автокредитования
Банк ВТБ (Армения) предлагает физическим лицам кредиты в армянских драмах на приобретение автомобилей одновременно по 2-м направлениям: первичный и вторичный рынок.
«В Банке ВТБ (Армения) можно оформить кредиты на новые автомобили из автосалонов, а также использованные в течение максимум 10-и лет легковые автомобили с авторынка/физических лиц для личного/семейного пользования, в том числе импортированные в течение 30 дней до подачи заявки»,- говорится в сообщении.
Автокредит в Банке ВТБ (Армения) могут получить физические лица-резиденты Армении в возрасте от 23-х лет и на момент погашения кредита, не достигшие 65-и лет.
В банке отметили, что для рассмотрения заявки о получении кредита требуется минимальный пакет документов. Срок принятия предварительного решения по предоставлению кредита в случае первичного рынка - до 5 рабочих часов, в случае вторичного рынка - до двух рабочих дней.
В течение всего срока кредита банком осуществляется страхование заемщика/созаемщика и автомобиля.
Кредит предоставляется по процентной ставке - 16% в армянских драмах, сроком  до 7 лет. Максимальная сумма кредита – до 28 млн драмов, а предоплата - от 20%.