2007 թվականի հունվարին Հայաստանի ՀՆԱ աճը կազմել է 11,9%
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, ՀՆԱ ծավալը 2007թ. հունվարին կազմել է 83771.4 մլն դրամ:
2007թ. հունվարին արդյունաբերական արտադրության ծավալը հանրապետությունում կազմել է 45038.4 մլն դրամ` 2006թ. նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ կրճատվելով 4%-ով:
Միջին ամսեկան աշխատավարձը 2007թ. հունվարին 2006թ. նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ աճել է 28.8%-ով` կազմելով 69145 դրամ: Ընդ որում, աշխատավարձը բյուջետային կազմակերպություններում ավելացել է 32,8%-ով եւ նշված ժամանակահատվածում կազմել 50628 դրամ, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 82611 դրամ (աճը` 24.8%):
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, 2007թ. հունվարին Հայաստանի արտաքին առեւտրային շրջանառությունը կազմել է 94.76 մլրդ դրամ կամ 260.3 մլն ԱՄՆ դոլար` 2006թ. նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ աճելով 57.4%- ով:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնել են Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, արտահանման ծավալը կազմել է 21.64 մլրդ դրամ կամ 59.5 մլն դոլար, ներմուծման ծավալը` 73.12 մլրդ դրամ կամ 200.8 մլն դոլար:
Հայաստանի արտաքին առեւտրային բալանսի դեֆիցիտը 2007թ. հունվարին կազմել է 51.48 մլրդ դրամ, կամ 141.3 մլն դոլար:

Рост ВВП в Армении в январе 2007 года составил 11,9% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года
Ереван, 20 февраля /Медиамакс/. Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной службе статистики Армении, объем ВВП в январе 2007 года составил 83771.4 млн. драмов.
Объем промышленного производства в Армении в январе 2007 года составил 45038.4 млн. драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2006 года на 4%.
Среднемесячная зарплата в Армении в январе 2007 года увеличилась по сравнению с тем же периодом 2006 года на 28,8% и составила 69145 драмов. При этом зарплата в бюджетных организациях увеличилась на 32,8% и составила в отчетный период 50628 драмов, а в небюджетных организациях - 82611 драмов (рост - 24,8%).
Внешнеторговый оборот Армении в январе 2007 года составил 94,76 млрд. драмов или $260,3 млн., увеличившись по сравнению с тем же периодом 2006 года на 57,4%.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной службе статистики Армении, объем экспорта составил в отчетный период 21,64 млрд. драмов или $59,5 млн., а импорта – 73,12 млрд. драмов или $200.8 млн.