Փակված ԾԻԳ-երի հաշվին շուրջ 273 մլն դրամ կտնտեսվի
03.11.2016 | 14:06 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Կառավարությունն այսօրվա նիստում հավանության է արժանացրել չորս գերատեսչությունների ծրագրերի իրականացման գրասենյակների (ԾԻԳ) գործունեությունը դադարեցնելու մասին որոշումները, որոնց արդյունքում պետական միջոցներից կտնտեսվի 272,5 մլն դրամ:
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի խոսքով՝ «Արտակարգ իրավիճակների բնագավառում ծրագրերի իրականացման գրասենյակ»-ի փակման արդյունքում կտնտեսվի շուրջ 65 մլն դրամ:
Մշակույթի նախարարության «Մշակութային ծրագրերի իրականացման գրասենյակ»-ի գործունեության դադարեցման հաշվին բյուջե կուղղվի 66,5 մլն դրամ, սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության «Սպորտի եւ երիտասարդական ծրագրերի իրականացման գրասենյակ»-ի հաշվին՝ 61 մլն դրամ:
Փակվել է նաեւ էներգետիկ ենթակառուցվածքների եւ բնական պաշարների նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի «Արփա-Սեւան» թունելի վերականգնման ծրագրերի իրականացման գրասենյակ»-ը, որի հաշվին կտնտեսվի 80 մլն դրամ:
«Ինձ շատ են դուր գալիս նման որոշումները»,- ասել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը: