“Արմենտելի” բջջային բաժանորդների թիվը հասել է 450 հազարի, հայտարարել է “Վիմպելկոմի” փոխնախագահը
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը` վկայակոչելով Պրայմ-Տասսը, այս մասին հայտարարել է “Վիմպելկոմի” ԱՊՀ երկրներում բիզնեսի զարգացման հարցերով փոխնախագահ Սերգեյ Ավդեեւը:
2006 թ. նոյեմբերին, երբ “Վիմպելկոմը” հունական OTE-ից գնեց “ԱրմենՏելի” բաժնետոմսերի 90%-ը, ընկերության բջջային բաժանորդների թիվը կազմում էր 400 հազար:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը հիշեցնում է, որ 2006 թ. նոյեմբերին Սերգեյ Ավդեեւը հայտարարել էր, որ ՙԱրմենՏելը՚ կորցրել է իր առաջատար դիրքը Հայաստանի բջջային կապի շուկայում:
“Մենք դեռեւս պետք է հասկանանք Հայաստանում բաժանորդների հաշվառման քաղաքականությունը: Սակայն մեր ունեցած տվյալները վկայում են, որ այս տարվա ընթացքում “ՎիվաՍելը” կարողացել է առաջ անցնել “ԱրմենՏելից”: Ներկայումս հարաբերակցությունը մոտ 600 հազարը 450 հազարի դեմ է: Բայց այս հանգամանքը մեզ ընդհանրապես չի ընկճում: Այս ոլորտում մենք աշխատել գիտենք՚,- ասել էր “Վիմպելկոմի” փոխնախագահը RBC Daily թերթին տված հարցազրույցում:

Число сотовых абонентов «АрменТел» достигло 450 тысяч человек, заявил вице-президент «Вымпелкома»
Ереван, 9 февраля /Медиамакс/. Число сотовых абонентов компании «АрменТел» достигло 450 тысяч человек.
Как сообщает агентство Медиамакс со ссылкой на Прайм-Тасс, об этом заявил вице-президент «ВымпелКом» по развитию бизнеса в странах СНГ Сергей Авдеев.
В ноябре 2006 года, когда «ВымпелКом» приобрел 90 % «АрменТел» у греческой ОТЕ, число
сотовых абонентов компании насчитывало 400 тысяч.
Агентство Медиамакс напоминает, что в конце декабря 2006 года Сергей Авдеев заявлял, что «АрменТел» потерял позиции лидера на рынке сотовой связи Армении.
«Мы должны понять учетную политику, как там считают абонентов. Но, судя по отчетности, за этот год VivaCell сумел обогнать мобильное подразделение «АрменТела». Сейчас соотношение примерно 600 тыс. на 450 тыс. Но это обстоятельство нас совершенно не смущает. Мы умеем работать в этой сфере», - говорил вице-президент «Вымпелкома» в интервью газете RBC Daily.