ԿԲ-ն թույլատրել է “Արցախբանկին” եւ “Կոնվերս բանկին” մասնակցել “Լիդեր” համակարգին եւ հաշվառել է “Արեգակ” վարկային կազմակերպության մասնաճյուղերը
07.02.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 7 փետրվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Հայաստանի Կենտրոնական բանկի Խորհուդը թույլտվություն է տրամադրել “Արցախբանկին” եւ “Կոնվերս բանկին” մասնակցել “Լիդեր” միջազգային դրամային փոխանցումների համակարգին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հաղորդեցին ԿԲ մամլո ծառայությունում, որոշումն ընդունվել է փետրվարի 6-ին կայացած Կենտրոնական բանկի Խորհրդի նիստում:
ԿԲ Խորհուրդը նաեւ հաշվառել է “Արեգակ” ունիվերսալ վարկային կազմակերպության Եղեգնաձորի, Ստեփանավանի, Վարդենիսի, Մարտունու, Սեւանի, Գավառի, Կապանի, Սիսիանի, Թալինի, Գորիսի եւ Վանաձորի մասնաճյուղերը:

Совет ЦБ Армении разрешил «Арцахбанку» и «Конверс Банку» участвовать в системе «Лидер» и зарегистрировал филиалы кредитной организации «Арегак»
07.02.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 7 февраля /Медиамакс/. Совет Центрального банка Армении предоставил «Арцахбанку» и «Конверс Банку» разрешение на участие в международной системе денежных переводов «Лидер».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ЦБ, это решение было принято 6 февраля на заседании Совета Центрального банка.
Совет ЦБ зарегистрировал также филиалы универсальной кредитной организации «Арегак» в Ехегнадзоре, Степанаване, Варденисе, Мартуни, Севане, Гаваре, Капане, Сисиане, Талине, Горисе и Ванадзоре.