ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հովանավորում է Երեւանի առագաստային ակումբին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հովանավորությամբ օգոստոսի 13-ից 20-ը Սեւանա լճում անցկացվում է վինդսերֆինգի Հայաստանի առաջնությունը:
Ինչպես հայտնել են բանկում, մրցույթին մասնակցում են ավելի քան 20 վինդսերֆերներ: Մրցաշարի կազմակերպիչները նախատեսել են 8 մրցանակ:
Երեւանյան առագաստային ակումբը հիմնվել է 10 տարի առաջ: Երեւանում այն ունի մշտական բազա, իսկ Սեւանա լճի ափին տեղակայված է բարեկարգված հիմնական բազան, որտեղ մարզվում են ոչ միայն ակումբի անդամ-սպորտսմենները, այլեւ հյուրեր` օտար երկրներից:
Ամեն տարի ակումբին անդամագրվում է մինչև 100 երեխա: Ակումբի մարզիկների թվում են մանկական օլիմպիական խաղերի, Աշխարհի առաջնության, Աշխարհի գավաթի եւ Ռուսաստանի առաջնության մրցանակակիրներ:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ձգտում է տարածել առողջ ապրելակերպը երեխաների եւ երիտասարդության շրջանում` աջակցելով ինչպես պրոֆեսիոնալ, այնպես էլ սիրողական սպորտսմեններին: Բանկը շնորհավորում է մրցաշարի բոլոր մասնակիցներին, մաղթում է հաղթանակներ ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային մրցույթներում»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Банк ВТБ (Армения) спонсирует Ереванский парусный клуб
При поддержке Банка ВТБ (Армения) 13-20 августа на озере Севан проводится Чемпионат Армении по парусному спорту.
Как отметили в банке, в соревнованиях участвуют более 20 виндсерферов. Организаторами турнира предусмотрено 8 призов.
Ереванский парусный клуб был создан 10 лет назад. Клуб имеет постоянную базу в Ереване, а на берегу озера Севан расположена благоустроенная основная база клуба, где тренируются не только спортсмены-члены клуба, но и гости из зарубежных стран.
Каждый год в клуб виндсерфинга поступают до 100 детей. Среди воспитанников клуба - призеры детских Олимпийских игр, Чемпионата мира, Кубка мира, Чемпионата России.
«Банк ВТБ (Армения) стремится популяризовать здоровый образ жизни среди детей и молодежи, поддерживая как профессиональных спортсменов, так и любителей. Банк поздравляет всех участников турнира, желает побед какна местных, так ина международных состязаниях»,- отмечается в сообщении.