ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը նոր սակագներ է գործարկել ՎՏԲ Խմբի շրջանակում «Յունիստրիմ»-ով փոխանցումների համար
ՎՏԲ Խումբը պրոդուկտ է մշակել Հայաստանում, Ուկրաինայում, Վրաստանում եւ  Ղազախստանում «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգից օգտվող հաճախորդների համար:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում նշել են, որ «Յունիստրիմ» դրամական փոխանցումների համակարգով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկից դեպի ՎՏԲ-Վրաստան Բանկ, ՎՏԲ-Ուկրաինա Բանկ եւ ՎՏԲ-Ղազախստան Բանկ, ինչպես նաեւ հակառակ ուղղություններով փոխանցումների կատարման եւ  վճարման համար կգործեն հատուկ/իջեցված սակագներ՝ փոխանցման գումարի 0.9% միջնորդավճար՝ նախորդ 1.5% միջնորդավճարի փոխարեն:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերից դեպի ՌԴ «Յունիստրիմ» դրամարկղերի միջոցով իրականացվող դրամական փոխանցումների միջնորդավճարի չափը կազմում է 0.35%՝ ՀՀ դրամով եւ սկսած 0.5%-ից՝ արտարժույթով:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հայաստանյան դրամական փոխանցումների շուկայում հանդիսանում է ակտիվ խաղացողներից մեկը,քանի որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով հնարավոր է ուղարկել եւ ստանալ դրամական փոխանցումներ Հայաստանի տարածքում գործող գրեթե բոլոր արագ դրամական փոխանցումների համակարգերի միջոցով: Բացի այդ, Դուք կարող եք օգտվել VTB Transfer ծառայությունից՝ փոխանցման գումարը քարտի վրա ստանալու համար զանգահարելով Սպասարկման կենտրոն»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Банк ВТБ (Армения) запустил новые тарифы для переводов по «Юнистрим» в рамках Группы ВТБ
Группа ВТБ разработала продукт для клиентов, пользующихся системой денежных переводов «Юнистрим» в Армении, Украине, Грузии, Казахстане.
В Банке ВТБ (Армения) отметили, что при отправке денежных переводов по системе «Юнистрим» из Банка ВТБ (Армения) в Банк ВТБ (Грузия), Банк ВТБ (Украина) и Банк (ВТБ) Казахстан, а также в обратном направлении будут действовать специальный/сниженный клиентский тариф 0,9% от суммы денежного перевода вместо предыдущей комиссии 1,5%.
При осуществлении денежных переводов из филиалօв Банка ВТБ (Армения) в Россию через кассы «Юнистрим» размер комиссии составляет 0,35% в армянских драмах и начиная от 0,5% в инвалюте.
«Банк ВТБ (Армения) является одним из активных игроков на рынке денежных переводов в  Армении. Через Банк ВТБ (Армения) можно отправлять и получать денежные переводы посредством практически всех систем быстрых денежных переводов, действующих на территории Армении. Кроме того, можно воспользоваться услугой VTB Transfer для получения суммы перевода на карту по звонку в Колл-центр», - говорится в сообщении банка.