Հայտնի են ֆինանսաբանկային համակարգի լավագույն շախմատիստները
Տիգրան Պետրոսյանի անվան Երեւանի Շախմատի տանը նոյեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել ֆինանսաբանկային համակարգի շախմատի առաջնությունը՝ նվիրված Բանկային աշխատողի օրվան:
Ինչպես հաղորդում են ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, առաջնությանը մասնակցել են 78 շախմատիստներ 19 կազմակերպություններից:
Առաջնության թիմային պայքարում առաջին տեղը եւ հաղթողի գավաթը նվաճել է ԿԲ թիմը հետեւյալ կազմով՝ Արմեն Սաֆարյան, Դավիթ Մկրտումյան եւ Լուսինե Թորոսյան:
Երկրորդ տեղը զբաղեցրել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի թիմը՝ Գարիկ Գեւորգյան, Հարություն Քալաշյան եւ Սուրեն Զաքարյան:
Երրորդ տեղում հայտնվել է Արարատբանկի թիմը՝ Դավիթ Պետրոսյան, Արտյոմ Պետրոսյան եւ Հակոբ Նազարյան:
Անհատական խաղում առաջնության հաղթող է ճանաչվել Յունիբանկի ներկայացուցիչ Հովհաննես Արզումանյանը: Երկրորդ եւ երրորդ տեղերը գրավել են Արմեն Սաֆարյանը ՀՀ ԿԲ-ից ու Տիգրան Գյոզալյանը՝ Առէքսիմբանկից:
Կանանց հաշվարկում ֆինանսաբանկային համակարգի լավագույն շախմատիստուհի է ճանաչվել Լուսինե Թովմասյանը՝ ԿԲ-ից:

Известны лучшие шахматисты финансово-банковской системы
В ереванском Доме шахмат им. Тиграна Петросяна 22 ноября состоялся шахматный турнир представителей финансово-банковской системы, посвященный Дню банковского сотрудника.
Как сообщает пресс-служба Центрального обанка Армении, в турнире приняли участие 78 шахматистов из 19 организаций.
В командном турнире первое место заняла сборная ЦБ в следующем составе: Армен Сафарян, Давид Мкртумян и Лусине Торосян.
Второе место заняла команда Банка ВТБ (Армения): Гарик Геворкян, Арутюн Калашян и Сурен Закарян.
На третьем месте – сборная Араратбанка: Давид Петросян, Артем Петросян и Акоп Назарян.
В индивидуальных соревнованиях победителем стал представитель Юнибанка Ованнес Арзуманян. Второе и третье место заняли Армен Сафарян из Центробанка Армении и Тигран Гёзалян из Арэксимбанка.