ԿԲ-ն աշխատում է “Հայփոստի” զարգացման ծրագրի վրա
Երեւան, 21 նոյեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/.Հայաստանի Կենտրոնական բանկը (ԿԲ) աշխատում է “Հայփոստի” զարգացման ծրագրի վրա:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Այսօր հանդես գալով “Ուրբաթ” ակումբում, ՀՀ ԿԲ նախագահ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ ծրագրի մշակմանն աջակցում են հոլանդացի մասնագետները:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ կատարված հետազոտությունները ցույց են տվել, որ հայկական փոստի մեկ աշխատողին բաժին է հասնում փոստային ծառայությունների 0.7%-ը, այն ժամանակ երբ Մոլդովայում այդ ցուցանիշը կազմում է 200%, իսկ Հոլանդիայում` 4700%:
“Դա վկայում է մեր փոստի աշխատակիցների շատ ցածր արտադրողականության մասին”,- նշել է Տիգրան Սարգսյանը:
ԿԲ նախագահը նշել է, որ “Հայփոստի” զարգացման ծրագիրը նպատակ ունի ընկերության արտադրողականությունը հասցնել հոլանդական ցուցանիշներին եւ ներդնել նորագույն ծառայություններ:

ЦБ Армении разрабатывает программу развития «Айпост»
Ереван, 21 ноября /Медиамакс/. Центральный банк /ЦБ/ Армении разрабатывает программу развития «Айпост» [Армпочта].
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня в клубе «Пятница», Тигран Саркисян сказал, что содействие в этом проекте оказывают голландские специалисты.
Он подчеркнул, что в результате проведенных исследований удалось выяснить, что на долю одного работника армянской почты приходится лишь 0,7% почтовых услуг, в то время как в Молдавии этот показатель составляет 200%, а в Голландии - 4700%.
«Это свидетельствует об очень низкой производительности труда сотрудников нашей почты», - отметил Тигран Саркисян.
Глава ЦБ подчеркнул, что программа развития «Айпост» призвана довести производительность компании до голландских показателей и внедрить новейшие почтовые услуги.